Kdo nemá na balkóně růži, jakoby opomněl její nádheru a opojnou vůni. Tahle kráska dodá šmrnc a punc jedinečnosti. Zahrádka vás obohatí nejen okrasnými květinami, ale i tím, co si můžete dát na chleba nebo do polévky či omáčky. V tomto díle se dozvíte také o bylinkách.

Růže

Každá balkónová zahrada prahne po růži! Růže mají nezaslouženou pověst úzkostlivých rostlin, ale novější druhy keřů jsou odolné i vůči chladu a nejrůznějším chorobám. Snadno se pěstují za předpokladu, že budou umístěné na slunci.

Okrasné trávy

Okrasné trávy se svými odvážnými strukturami tvoří zajímavý doplněk každé balkónové zahrady. Různé typy snášejí jiné množství slunce, proto si přečtěte štítek. 

Hortenzie

Neexistuje žádný důvod, proč nemůžete tyto úžasné keře pěstovat v květináčích na svém balkóně. Hledejte trpasličí odrůdy, abyste jejich růst udrželi na uzdě. Nezapomeňte vybrat nádobu z materiálu, který v chladném počasí nezamrzne a nepraskne, např. plast. Některé odrůdy snášejí více slunce než jiné, proto si přečtěte štítek rostliny. Hortenzie potřebují část slunce i stínu.

Heuchera

Tato méně známá trvalka, nazývaná také korálové zvony, má nápadné barvy listů od temně červené přes limetkově zelenou až po bledě oranžovou. V květináči se jí daří překvapivě dobře. Heuchera potřebuje polostín.

Bylinky do vaší zahrádky

Nemusíte se o ně nějak extra starat. Rostou v podstatě samy, stačí je občas zalít. Na plném slunci je dobře bazalce a rozmarýnu. Pro polostín je vhodný koriandr nebo pažitka. Zasazujte do samostatných nádob nebo si připravte smíšený hrnec, který obsahuje vaše oblíbené bylinky společně s alyssum. Dále je možné pěstovat i petrželku, fenykl, šalvěj, mátu, levanduli, kopr a oregano. Mezi méně známé pak řadíme třeba i kari a řeckou pískavici.