Žehlení, pro někoho radost, pro jiného opravdu nejhorší z domácích prací. Je u ní vždycky horko, prádelní koš přetéká nevyžehleným oblečením a vy tak u žehlicího prkna často musíte stát dlouhou dobu. Zase na druhou stranu, ve zmačkaném a pokrčeném oblečení chodit ven nechcete. Dá se vůbec žehlení nějakým způsobem vyhnout? Existují nějaké osvědčené tipy a triky?

Neoblíbená domácí práce

Většina žen obecně nerada žehlí, vždyť kdo by tohle rád dělal? Navíc, když se na vás z prádelního koše „usmívá“ halda pokrčených košil, které se opravdu skvěle žehlí. Jestliže nepatříte k těm, kteří milují žehlení a raději si pohodlně sednete k televizi nebo ke knize, pak pro vás máme tipy a triky, které mohou pomoci.

Důležitost praní

Nechcete-li trávit hodiny u žehlicího prkna, pak doporučujeme myslet na to rovnou během praní. Myslete na otáčky i na ždímání. Nastavíte-li program na 1200 otáček, pak je jasné, že některé kousky hodně zmuchlané. Před pověšením je dobré také každý kousek pořádně protřepat a pověsit za kolíčky. Není od věci také každý kousek před věšením otočit naruby, neuvidíte, kde kolíček byl.

Sušičky

Moderní sušičky dnes disponují řadou funkcí, které hlídají proces sušení, tedy vlhkost. Proces se ukončí ve chvíli, kdy je prádlo ideálně suché, vy jej můžete vytáhnout a jednoduše poskládat do skříně.

Proces skládání

Nechcete-li žehlit, pak věnuje dostatečnou pozornost skládání. Jednotlivé kousky nepřesušte. To je velmi důležité. Následně vše pečlivě složte a uložte do komínků. Možná vám skládání zabere delší dobu, ale vyplatí se to. Když dáváte prádlo do skříně, dejte si tu práci a uložte jej pečlivě. Tedy dejte jej úplně dolů. Na něj uložte další prádlo. Proč? Tlak ostatního prádla vám jej pomůže hezky uhladit. Chytrým tahem je také pořídit si prádlo z nemačkavého materiálu, tímto krokem si také ulehčíte od věčného stání u žehlicího prkna.