image courtesy of freedigitalphotos.netKdyž jde o vlasy, existuje popravdě celá řada věcí, které spousta žen netuší a měla by je vědět. Existuje celá řada informací, které se týkají barvení, česání, stylingu, růstu a my nemáme ani páru o tom, že je to tak a tak. A právě proto přicházíme s užitečnými tipy a triky, které vám opět něco o vlasové péči prozradí a vy možná napravíte nějaké své chyby a o své vlasy budete pečovat lépe, nebo se pochválíte, že to a to děláte správně, protože každá žena chce vypadat krásně a chce mít perfektní vlasy a účes.
Tip č. 1) Každý chce mít zářivou hřívu, i vy, že? Pokud chcete, aby byly vaše vlasy opravdu nádhěrně zářivé, doporučujeme po umytí šamponu vlasy opláchnout teplou (ne horkou!) vodou, a poté znovu opláchnout studenou vodou a následně vlasy opláchnout extrémně studenou vodou. Vaše vlasy budou krásně zářivé a lesklé!

Tip č. 2) Máte odrosty a vypadá to opravdu špatně? Nezoufejte, pokud nemáte zrovna čas na kadeřníka, jednoduše si místo rovné pěšinky udělejte cik-cak pěšinku. Odrosty nebudou tak výrazně vidět.

Tip č. 3) Říkáte si, že váš šampon splňuje vše, co od něj očekáváte, ale navíc by mohl o něco déle vonět na vašich vlasech? To je to, co od šamponu očekáváme a pokud to váš šampon nesplňuje, jednoduše ho vyměňte za jiný, nebo nastříkejte vlasy oblíbeným parfémem/vůní (ne tím, který obsahuje alkohol!!!) ze vzdálenosti 30 cm nebo můžete použít olej na vlasy, který má většinou silnější aroma a tak zanechává vlasy dlouhodobě provoněné.

Tip č. 4) Jestliže toužíte po objemném účesu, ale víte, že vaše vlasy nejsou nějak extra husté, doporučujeme si nechat udělat od kadeřníka hustou ofinu. Hustá ofina vytvoří váš účes vizuálně objemný. Naopak pokud máte ofinu řídkou, vaše vlasy budou působit bez života a dojmem, že jich moc nemáte.

Tip č. 5) Mokré vlasy nikdy nečesejte ze shora, ale po úsecích. Berte jeden pramen po druhém a česejte vždy od spodu, vždy rozčesejte kousek a postupujte o trochu víc nahoru. Tím zamezíte zbytečnému lámání a trhání vlasů..

Tip č. 6) To, jaký máte doma hřeben, je také důležité. Zvolte si takový, který je vytvořen umělými štětinkami (z nylonu) – vaše vlasy neponičí.

Tip č. 7) Rozhodla jste se, že se obarvíte z pohodlí domova? Skvělé, ale nezapomeňte na to, že domácí barvení je povoleno pouze v případě, že hodláte měnit odstín vašich vlasů pouze o jeden až dva odstíny (tmavší nebo světlejší). Radikální změnu raději nechte na profesionální kadeřnici nebo kadeřníkovi.