Botník je často takovým posvátným místem každé ženy. Často slouží na celou řadu doplňků, nejen bot, ale třeba i kabelek, které tvoří celé dvě nebo tři řady. Pokud sledujete módní přehlídky, mohli jste vidět barvy, originalitu a prvky i ze 70. let.

Mokasíny

Mokasíny letos opravdu poletí, a to ve všech možných podobách, ať už klasické s přezkou, zdobenými sponami nebo na podpatku. Můžete je sehnat ve všech možných barvách, krom svěžích barev se budou nosit také metalické odstíny. Pokud máte rádi něco odvážnějšího, můžete sáhnout po zvířecích vzorech. Jsou pohodlné a hodí se ke všemu, určitě dobrá volba pro každého.

Šněrovací boty a platformy

Elegantní i klasické pohodlné sandály se budou letos šněrovat. Gralidátorky se zase vrací a šněrují se také přes kalhoty, ať už přes kotník nebo až ke kolenům. Jehlové podpatky vystřídají pohodlnější platformy, ať už slaměné či klasické, které funkci prodloužení nohou zvládnou stejně dobře. Pokud nejste fanoušek podpatků, můžete vyzkoušet flatformy, pokud je neznáte, jsou to v podstatě boty s vysokou podrážkou, ovšem i tady pro ně platí jarní look třeba ve formě slámového typu.

TIP: Botník často slouží i jako úložiště na další doplňky jako jsou třeba šály nebo čepice. Zvláště, pokud jste typická dáma, která má celou zeď až po strop formou úložného prostoru.

Muletky

Kombinací hned několika trendů: hranaté špičky, mokasínový nárt a blokové podpatky. Jsou zde už asi poslední dva roky, ale letos budou mohutnější a elegantnější s nádechem pánského šmrncu.

Tenisky

Kdo by je nemiloval, pohodlné, sportovní a trendy. Tenisky všeho druhu se nosily, nosí a nosit budou. Letos můžete zalovit po všech barvách, čím barevnější, tím lepší. Dalším výstřelkem jsou mohutné tenisky, buď je milujete nebo nenávidíte. Každopádně s teniskami nešlápnete vedle.

Řetízky na nohy

Vyzkoušejte zařadit mezi své šperky také řetízky na nohy – kolem kotníků. Fantazii se meze nekladou, mohou být jemné, mohutné a v jakýchkoliv barvách, ovšem je třeba uvážit typ obuvi a celkový vzhled outfitu. Nic se nesmí přehánět.