Jak naplánovat svatbu v souladu s trendy na rok 2023? Využijte moderních neonových nápisů, nezapomeňte na Instax a buďte ohleduplní k životnímu prostředí. Přinášíme vám aktuální svatební trendy.

Neonové nápisy

Neony byly, jsou a budou v módě. Alespoň to tak vypadá, protože i letos budou mít své čestné místo na svatbách i dalších oslavách. Právě díky neonovým nápisům vzniknou krásné svatební fotografie s nádechem retra. Ať už si necháte na svou svatbu nainstalovat neonové nápisy láska, love, wedding, forever, my, svatba, či jakékoliv jiné, uvidíte, že se bude jednat o nefotografovanější místo.

Fotka jako výslužka pro svatební hosty

Chcete své hosty něčím obdarovat? Buďte nápadití a využijte toho, že existuje Instax půjčovna. Místo toho, aby si svatebčané odnášeli domů cukroví, kus svatebního dortu, hrnečky s potisky nebo svíčky, darujte každému z nich fotografii, kterou si sami vyfotí. K tomu vám právě poslouží moderní Instax, který tiskne fotky ihned po jejich pořízení.

Náš tip: Chcete-li ušetřit na vytváření fotokoutku, položte Instax na jeden ze svatebních stolů a pomocí kartičky hosty informujte, že si mohou na památku vyfotit vlastní fotografii.

Autentické fotografie

Pokud bude v roce 2023 na něco kladen ještě větší důraz, tak na autentičnost. To samozřejmě neznamená, že vám má svatební fotografie pořizovat strýc na svůj zastaralý mobilní telefon. Přítomnost profesionálního fotografa na svatbě je žádaná. Ovšem místo statických fotek, které působí příliš strojeně, jej poproste o momentky a autentické snímky. Právě tak bude nejlépe zachycená svatební atmosféra a veselí.

Perly jako svatební trendy

Velký comeback letos oslaví perly. Mohou se vyskytovat ve formě náušnic, nášivek na šatech, v podobě náhrdelníku nebo na svatebním dortu. Vypadají něžně, romanticky i luxusně. Skvěle se hodí i na svatby laděné do boho a rustikálního stylu, protože v kombinaci s krajkami a dřevem vyniknou.

Udržitelnost

Zapomeňte na ohňostroje, protože ty letos čeká ještě větší bojkot než loni, a volbu květin a občerstvení na svatbu přizpůsobte lokálním zdrojům. Květinové farmy nejsou žádnou novinkou a s jejich pomocí můžete mít na svatbě krásné čerstvé květiny z českých luk a hájů. Lokální a sezónní suroviny jsou rovněž sázkou na jistotu a naše planeta tuto volbu rovněž ocení. Udržitelnost je totiž horkým tématem a brát ohled na přírodu není rozhodně na škodu. Udržitelné chování je dokonce považováno za jeden z letošních svatebních trendů.

Originální svatební menu

Chcete, aby vaše svatba probíhala v souladu s tradicemi? Pokud ano, volba vašeho menu je jasná:

  • knedlíčková polévka,
  • svíčková na smetaně s houskovými knedlíčky,
  • jako dezert ke kávě svatební koláčky.

Ovšem stále více párů se od tradičních pokrmů vzdaluje a snaží se pro své hosty přichystat netradiční občerstvení.

V potaz jsou brány nejenom různé alergie, ale také se hledí na vegetariány a vegany. Ti si tak i na svatbě mohou dopřát báječné jídlo a neskončit u jedné misky salátu. Chcete-li své hosty překvapit, poraďte se při tvorbě menu s nějakými kuchaři nebo zapátrejte na internetu a inspirujte se netradičními svatebními pokrmy.

Venkovní svatby

Protože světová pandemie ovlivnila to, jak v posledních letech probíhaly svatební obřady, spousta svateb se odehrávala pod širou oblohou. Tento trend se ujal – a letos se očekává, že počet venkovních svateb se ještě navýší. Ideální jsou venkovní svatby samozřejmě v létě, ale i přesto nezapomínejte na stany a nedaleké zázemí v případě nečekané změny počasí.

Naplánujte si udržitelnou svatbu s neonovými nápisy, Instaxem, pod širou oblohou a s netradičním svatebním menu. A jaké svatební trendy nebudou chybět vám?