Zařizujete si nové bydlení, ale peněz není nazbyt? Rozdělujete nábytek na ten, který potřebujete, a další, jejž můžete ještě nějaký čas oželet? V případě sedací soupravy je to jasné. Spadá do kategorie „nutně musím mít“. Když budete vybírat chytře, dokáže vám sedačka suplovat postel i skříň.

Rohová sedací souprava i do malého bytu

Sedací souprava patří k základnímu vybavení domácnosti. Slouží k odpočinku, posezení s rodinou, přáteli. Současné nejen rohové soupravy navíc poskytují i pohodlnou variantu spaní v případě, že nemáte dostatek prostoru na umístění postele. Do útrob pohovky lze snadno uskladnit lůžkoviny, sezónní oblečení a další objemnější věci, pro které byste jinak jen obtížně hledali lepší místo. Podle dispozic vašeho obývacího pokoje máte na výběr dvou, trojmístné sedačky. Dále rohové, ale i velké ve tvaru U. Jako doplněk oceníte konferenční stolky a taburety. Ty se snadno přemisťují, navíc poskytují poslední „záchranu“ pro případ, že se u vás sejde početnější společnost.

Čalouněná sedací souprava je praktická a levnější

Velkou výhodou čalouněných sedaček je fakt, že máte takřka neomezený výběr z barev, vzorů i materiálů. Jednobarevné elegantní, spíše decentní pohovky krásně zapadnou do jakéhokoliv obýváku, a přesto budou tvořit jeho dominantu. Naopak pestrobarevné či vzorované sedací soupravy vzbudí na první pohled pozornost a dokážou oživit jinak fádní prostor. Čemu dáváte přednost vy? Čištění čalounění nemusí být zrovna příjemné, nicméně dnes se prodávají sedačky, z nichž lze jednoduše stáhnout potah a vyprat jej. Cenově vychází o poznání levněji než kožené sedací soupravy.

Kožená sedací souprava jako projev vytříbeného vkusu

Jste-li náročnější na celkový dojem z vašeho bydlení a nemusíte řešit úplně každou korunu, bude pro vás kožená sedací souprava to pravé. Za kvalitu se platí a to i v případě koženého nábytku. Je dražší, nicméně vydrží dlouhá léta bez poškození, pakliže o něj budete občas pečovat. Snadno se čistí, nebledne. Co může být trochu nepříjemné, je posezení v horkých letních dnech, kdy se kůže může trochu lepit. Ale s tím se počítá, že?