Plánujete svatbu? Vytvořte si svůj vlastní svatební web, který vám mimo jiné nahradí klasické fotoalbum. Především vám však pomůže se samotnou organizací svatby, kterou byste jinak museli svěřit profesionálům.
Svatba je jednou z nejvýznamnějších událostí v životě. A jako taková vyžaduje pečlivý přístup. Harmonogram svatebních příprav, který si můžete nastudovat na specializovaných webech, rozhodně není krátký. Začít je přitom třeba hned po zásnubách, kdy byste svůj počin měli oznámit rodičům.

Připravte si časový harmonogram

Místo svatebního obřadu se většinou volí 12 až 6 měsíců před svatbou. Po dalších třech měsících se vybírají svědci, po dalším měsíci objednávají prsteny a zhruba měsíc před plánovaným termínem se rozesílají svatební oznámení. Toto je však pouhý zlomek povinností, které vás neminou!

Co vás čeká a nemine

Budete si muset vyzkoušet svatební šaty, objednat restauraci pro hostinu, limuzínu, koláče, dorty a cukroví, svatební kytici, požádat o volno v zaměstnání pro líbánky, domluvit fotografa a kameramana, popřemýšlet nad svatebním účesem, připravit svatební menu atd. Není toho zrovna málo, že? S tím vším vám svatební web může pomoci.

Svatebčanům oznamte vše podstatné

Svatební web (na internetu hledejte pod odkazem svatební web snadno) bude vaším novým svatebním organizátorem. Jeho prostřednictvím především budete sdílet informace se všemi zúčastněnými. Svatebčané na něm budou moci potvrdit svou účast a zároveň se detailně seznámit s místem, časem, programem samotného obřadu i průběhem celého dne. Budou předem vědět, kdy dojde na focení, jaké dobroty budou na svatebním menu či jaká je čeká zábava. Zkrátka vše podstatné.

Připravte si seznam darů

Web však umožňuje i vytvořit seznam darů. Většina svatebčanů se totiž potýká s dilematem, co novomanželům pořídit. A tento seznam jim výběr usnadní. Jednoduše si vytvoříte seznam nezbytností, které by se vám hodily. A uvědomte si také, že dary nedarují jen svatebčané novomanželům, ale i obráceně. Tradicí je, že i novomanželé obdarovávají vyhraněný okruh svatebčanů (velké oblibě se těší například svatební župany).

Podělte se o své vzpomínky

Svatební web je také ideální příležitostí, jak sdílet své vzpomínky. Jeho součástí je i fotogalerie, která plně nahradí svatební album. Uložit do ní budete moci fotografie ze zásnub, svatebních příprav a následně i ze samotného obřadu. Web si navíc snadno a rychle vyrobíte sami. K dispozici vám je hned několik intuitivních šablon, jejichž prostřednictvím je výroba vlastního webu v podstatě záležitostí několika kliků na klávesnici. Vyzkoušejte a uvidíte!