Současný trh s RC modely je poměrně rozmanitý, přičemž existuje nepřeberné množství variant od různých výrobců. Chcete spíše nějaké sportovní vozidlo, nebo vás zaujal monster truck? V následujících řádcích vám poradíme, podle jakých parametrů zvolit model, jenž bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.

V první řadě byste měli vědět, že se RC autíčka na dálkové ovládání rozdělují na několik základních kategorií, a to podle jejich jízdních vlastností a konstrukce. Jedná se o následující skupiny:

mini autíčka,

monster truck,

buggy,

truggy,

short course,

silniční,

rally,

spalovací auta,

crawlery a expediční auta,

auta pro děti.

TIP na článek: Nejlepší hračky pro děti

Kde budete RC auto používat?

V první řadě si ujasněte, v jakém terénu plánujete RC modely používat, protože tím výrazně zúžíte nabídku. Pravděpodobně nejoblíbenější povrch je tráva, současně se však jedná o nejobtížnější terén pro RC vozidla. Při jízdě na trávě totiž vzniká silné tření. Pro takové účely je vhodný monster truck a crawler.

Pokud však plánujete jezdit po asfaltových a betonových cestách, je v podstatě jedno, jaký typ RC modelu zvolíte, protože si zábavu užijete s monster truckem, silničním autem i autem expedičním.

S monster trucky, crawlery a modely typu buggy můžete brázdit po štěrku i polní cestě. Stejné druhy oceníte i v písečných dunách.

Chcete s RC autem závodit?

U RC modelů je to stejné jako se skutečnými vozidly. Pro závodění se používají speciálně upravená auta, která mají lepší jízdní vlastnosti, zvládají vysokou rychlost, jsou odlehčená a podobně.

Uskuteční se závody na silnicích a hliněných cestách? Pro rovné povrchy jsou ideální kopie závodních rally speciálů s nízkým podvozkem. Do náročných terénů je vhodnější už auto typu truggy, které spojuje vlastnosti monster trucku a vozidla typu buggy. Díky univerzálnosti je truggy velice žádaným typem RC auta.

Přímo na závodech s RC auty se hojně používají short course auta, neboť se vyznačují perfektními jízdními vlastnostmi. Poradí si s jakýmkoliv terénem, ovšem je nezbytné myslet na nižší podvozek, a proto se nehodí do úplně náročných terénů.

RC expediční auta projedou vše

Hledáte spíše model, jenž projede kdekoliv? Chystáte se do vskutku náročných a složitých terénů?V takovém případě je pro vás vhodnější expediční auto, které sice není rychlé, ovšem na druhou stranu s ním překonáte jakoukoliv překážku.

RC auta pro děti

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na autíčka na dálkové ovládání pro děti. Dávejte si pozor na to, aby byla odolná, protože děti s takovým autem budou narážet všude. Sice nejezdí tak rychle jako RC silniční auta, nicméně dětem to naprosto stačí, aby se naučily s RC modelem pracovat.