V časech, kdy je zlato víceméně jedinou spolehlivou investicí, jdou ceny stále nahoru. Pokud jste v časech hojnosti koupili zlaté slitky za výhodné ceny, právě teď může být vhodná příležitost, jak na této investici vydělat. V článku najdete tip na výkup zlata.

Příležitost pro zúročení investice

Vysoké ceny na burze spolu s výraznějším oslabením české koruny vyústily v zajímavé ceny pro výkup zlata. Touhle dobou totiž za stejné množství zlata dostanete více peněz v porovnání s obdobím na začátku roku. A to se v době napnutých rozpočtů může velmi hodit. Investiční zlato je výbornou příležitostí, jak mít pevný základ každého portfolia. V době vyšších cen se hodí část prodat a počkat si na opětovné snížení cen k příležitosti dalších nákupů.

Výkup zlata od různých společností

A kde probíhá výkup zlata? V Obecním domě v Praze je možné prodat zlaté slitky od různých společností. Cena zlata je aktuálně velmi příznivá, takže si můžete připravit zlato vytvořené v různých známých rafinériích. Samozřejmostí je prodej nejenom zlata, ale i dalších cenných kovů, jako jsou stříbro, platina nebo paládium. Specializovaná prodejna nabízí zároveň příležitost k nákupu drahých kovů. Sami si tak promyslíte, jestli náhodou nepotřebujete něco přidat do svého investičního portfolia.

Další příležitosti pro investici

Pro dlouhodobě úspěšné investování je potřeba přemýšlet na případné problémy. To znamená, že se snažíte eliminovat riziko díky diverzifikaci portfolia investicí. Část majetku uložte do nemovitostí, další díl do drahých kovů a zbytek například do akcií a cenných papírů. Chytrým prodejem a dalším dokupováním můžete poměrně efektivně zhodnotit svůj majetek. Investice do zlata je jistotou již po několik staletí a v budoucnosti to pravděpodobně zůstane stejné.