Říkáte si, že vás se to zatím netýká. Jste zdraví vy i vaši blízcí a rodiče jsou ještě poměrně mladí. To jsem si říkal také, kdykoli jsem viděl upoutávku nebo reklamu na takovéto službu. A pak se to jednoho dne všechno změnilo a já byl neskonale vděčný, že jsem agenturu pro domácí zdravotní péči ProCare Medical, která se specializuje také na domácí umělou plicní ventilaci, objevil.

Ale pěkně po pořádku. Volala mi manželka, že naše Adélka spadla z koně. To nebylo zase tak nic divného. Jezdila, a tak čas od času holt spadla. Ale manželka zněla dost vyděšeně a pak dodala, že pro Adélku právě letí vrtulník, který ji dopraví na traumatologii do Motola. Všechno se se mnou zhouplo. Sakra. Co teď? Teď, když máme malá dvojčata, manželka je tak vytížená a já zase zkrátka musím vydělávat? Nic, zhluboka jsem se nadechl, zavolal šéfovi a vyrazil do Motola.

Ušetřím vás detailního popisu, bylo to strašné, zranění plic poměrně fatální. Ale Adélka bojovala, co to šlo, nakonec však zůstala odkázaná na ventilátor. Zlomeniny a šrámy se zatím zhojily a v nemocnici tak musela zůstávat jenom kvůli tomu ventilátoru. Připadalo mi to absurdní, tak jsem začal googlit, jestli tu přece jenom nejsou nějaké možnosti, aby mohla Adélka domů. Manželka se do nemocnice téměř nedostala a pro mě to dojíždění na druhý konec Prahy a neustálé úprky z práce byly velmi náročné. A během chviličky hledání jsem narazil na ProCare. Agenturu domácí zdravotní péče, která má v péči ventilované pacienty a je součástí projektu VZP na domácí umělou plicní ventilaci. Hned jsem jim volal a zkoušel, co je možné a co ne. Ani jsem tomu nevěřil, ale do týdne byla Adélka doma. Všechno zařídili v agentuře. Papíry, převoz, součinnost praktického lékaře. A já jsem neskonale vděčný, že takovéto společnosti existují. Nikdy nevíte, kdy budete něco podobného potřebovat vy nebo někdo z vašeho okolí…