Sedací souprava do obýváku patří stejně jako stůl do jídelny. Tento kus nábytku by měl svému majiteli přinášet pohodlí a relax po dlouhém pracovním dni. Pojďme se společně podívat na to, jaké sedačky jsou nejlepší a na co si dát při koupi pozor.

Dominanta interiéru

Ve většině případů tvoří sedací soupravy v interiérech dominantní prvek, na nějž padne zrak hned po vstupu do místnosti. Na tento fakt tím pádem musíte vždy brát ohled a vybírat takové kousky, jež nebudou celkový dojem narušovat. Stejně tak není radno podceňovat ani materiál, protože ne každý se hodí do domácnosti s dětmi či pejsky.
Nejčastěji se používají syntetické materiály, které se dobře čistí a bývají poměrně odolné. Naopak kůže, a to i ta umělá, je na údržbu poněkud náročnější. Snadno u nich navíc dojde k mechanickému poškození, takže k malým dětem jsou naprosto nevhodné. Důkladně zvažte také barvu potahu a uvědomte si všechna rizika. Bílá imitace plyše sice vypadá hezky, ale když z ní budete každý den obírat černé psí chlupy, začnete ji nenávidět.

Dvakrát měř, jednou řež

Ať už vybíráte do bytu jakýkoliv kus nábytku, nikdy nepodceňujte důkladné přeměření. Jinak se totiž s největší pravděpodobností stane nemilá věc, a sice že se vám daný kousek dovnitř zkrátka nevleze. Jestliže máte prostoru málo, ale přesto toužíte po pohodlí se vším všudy, můžou být řešením vašeho problému rozkládací sedačky. Když se budete chtít natáhnout k televizi, gauč rozděláte a potom jej zase složíte, aby nepřekážel.
Hledáte-li spolehlivého dodavatele, mrkněte na www.sedackymilenium.cz, kde naleznete nepřeberné množství různých druhů i velikostí. V květnu navíc dostanete slevu 25 %, a to společně s vynáškou a montáží zdarma. Pokud si přeci jen nevyberete, co takhle vyzkoušet sedačky na míru? Získáte tak originální kus přesně podle vašich představ.