Ať chceme nebo ne, diktát krásy hovoří jasně: krásná pokožka je pokožka bez chloupků. Jenže tento diktát už nemluví o tom, jak krásně hladké pokožky dosáhnout. Dlouhodobé řešení nabízí epilace, může mít podobu specifické IPL epilace.

Domácí kosmetický salón na dosah každému

Evropskou značkou číslo jedna v domácí IPL epilaci je Philips. IPL epilátor Philips Lumea nabízí něco, co bylo ještě donedávna pouze doménou luxusních kosmetických salónů. Dnes je prostřednictvím tohoto epilátoru IPL technologie dostupná i pro domácí využití.

Co slibuje IPL epilace a co slíbit nemůže? A zbaví chloupků opravdu natrvalo, anebo ne? Odpovědi na tyto otázky najdete na řádcích níže.

IPL – o co jde?

IPL, z anglického Intense Pulsed Light, tedy intenzivní pulzující světlo, představuje technologii, jež využívá světlo ve vlnových délkách 400 – 1200 nm, což představuje vysokofrekvenční i nízkofrekvenční záření. Toto světlo je cíleno na melanin – barvivo uložené v chloupcích. Zahřívá melanin na tak vysokou teplotu, že chloupek přestává růst a časem sám vypadne.

IPL epilátor Philips Lumea vás zbaví natrvalo konkrétního ozářeného chloupku, který vypadne z lůžka. Avšak časem v lůžku opět začne vyrůstat chloupek nový. Souvisí to s růstovými fázemi chloupků, které se pohybují v rozsahu několika měsíců dle toho, na jaké části těla se chloupek nachází. Epilace tedy není trvalá, ale několik měsíců klidu od chloupků přinese.

Bolí to?

IPL epilace odstraňuje chloupek i s kořínkem, na rozdíl od depilace v podobě klasického holení. Je alternativou bolestivého vytrhávání chloupků pomocí epilačního vosku nebo epilačního přístroje. Oproti těmto technikám je IPL epilace podstatně příjemnější. Testy dokonce prokazují, že IPL je bezbolestnou technikou odstranění chloupků.

IPL epilátor Philips Lumea je natolik bezbolestný a šetrný, že ho lze využívat téměř na jakoukoliv část těla. Výjimkou je oblast kolem očí.

Jak epilace s IPL epilátorem Philips Lumea probíhá?

  • Specifikou metody IPL je, že se kombinuje s holením. Nejprve se chloupky oholí, aby se zamezilo možnému popálení pokožky ozářenými chloupky. Pokud při holení dojde k podráždění, je potřeba vyčkat, až se pokožka zase zklidní.
  • Samotná epilace spočívá v přiložení přístroje pevně k pokožce a stisknutí spínače. Takto se postupuje po jednotlivých oblastech, nikdy ne na stejném místě.
  • Po epilaci není potřeba pokožku nijak ošetřovat, je však nutné vyhnout se slunečnímu záření, minimálně po dobu dvou dnů.

Co byste ještě o IPL epilaci měli vědět?

IPL epilace není vhodná při potížích s žílami a krevním oběhem. Není určená ani pro těhotné a kojící ženy. IPL epilátor Philips Lumea zato mohou používat i muži, jen musí počítat kvůli hustotě a tvrdosti chloupků s horšími výsledky než ženy. Co dalšího byste o něm měli vědět? Kompletní informace najdete v tomto článku.