Ač si to nemusíte připouštět, v práci člověk tráví třetinu svého života. Lidé se proto snaží svou práci dělat s radostí, protože být někde osm hodin denně, kde vás to nebaví, to není nic moc a pro lidskou psychiku to také není to pravé ořechové. Některé pracovní návyky či vytížení může mít negativní vliv na váš životní styl, na vaše zdraví nebo také na metabolismus a jeho zpomalování. Když přijdete z práce, kde vás to nebaví, dáte si rádi čokoládu nebo se přejídáte? Popřípadě jste tak často unavení, že kanape vítězí nad cvičením. Lze to změnit?

Práce a její vliv na vás

Máte-li sedavé zaměstnání, potřebujete se na pohyb zaměřit víc než ti, kteří v práci naběhají hned několik kilometrů za dopoledne. Někteří nemají vůbec čas se najíst, jiní jsou ze svých šéfů a nadřízených ve stresu, že nepolknou ani sousto, dokud se za nimi nezaklapnou dveře kanceláře. Pro vaše zdraví to není nic, co by prospívalo. Jak to změnit?

Voda vždy po ruce

Dlouhé sezení není nic dobrého pro lidské tělo, ale je-li to vaše práce, asi vám nic jiného nezbude. Navíc také přicházíte o svalovou hmotu. Jak ji obnovit? Aktivujete svaly díky pravidelnému pití vody. Tělo musí být vždy hydratované, vyhnete se také bolesti hlavy, nevolnosti nebo tomu, že budete unavení. Vypijte před první kávou sklenici vody, zkuste raději namísto kávy zelený čaj. Zkuste denně vypít minimálně osm sklenic vody a uvidíte rozdíl.

Péče o imunitní systém

O své zdraví musíte pečovat, prevence je tou nejlepší možností. Chraňte sebe a svůj imunitní systém. Bakterie a viry mohou oslabovat váš imunitní systém, takže budete mít dobré a zdravé tělo. Základem je vitamín C, který najdete v zelenině a ovoci. Dejte si citronovou šťávu do vody a popíjejte. Nebudete-li vám stačit, vyzkoušejte doplňky stravy.