Epilace laserem je moderní metoda, jak rychle a relativně bezbolestně odstranit chloupky prakticky po celém těle. Vás už ale nikdo přesvědčovat nemusí, protože jste se pevně rozhodli, že na ni půjdete. Chcete, aby vše proběhlo tak, jak má a výsledek byl co nejlepší? V tom případě byste neměli podcenit načasování, přípravu ani následnou péči o ošetřenou pokožku. Shrnuli jsme pro vás vše podstatné, co byste před absolvováním této zkrášlovací procedury měli vědět.

Epilaci laserem si pečlivě naplánujte

Pokud v létě vyhodíte všechny žiletky do koše a vyrazíte na kliniku, plavkovou sezónu prošvihnete. Léto není vhodným obdobím pro absolvování tohoto zákroku. Nezapomeňte, že budete muset jít ne na jedno, ale hned na několik sezení, mezi kterými je časový rozestup 4 až 6 týdnů. Abyste si užili léto bez omezení s krásně hladkou pokožkou, naplánujte si ošetření laserem na podzimní měsíce (nejlépe konec října, začátek listopadu). Obecně je v pořádku celé zimní období a také jaro.

Proč byste neměli ošetření podstupovat v letních měsících?

Důvod je prostý. Po ošetření vyžaduje pokožka velmi intenzivní ochranu proti slunečnímu záření. Pokud běžně používáte opalovací krém SPF 25, po laserové epilaci musíte přejít na SPF 50, velmi pečlivě se mazat a pokud možno ošetřené místo nevystavovat přímému slunečnímu záření. To může být v létě velmi ošemetné a navíc pro mnoho lidí také značně nekomfortní. Češi obecně totiž stále intenzitu slunečního záření podceňují a pokud se vyloženě neopalují, sluneční krémy nepoužívají vůbec.

Proto je lepší začít s laserovou epilací na podzim.

Pozor na horské sluníčko!

Chystáte se v zimě na lyže? I v tomto případě je nutné chránit epilovanou pokožku krémem s vysokým faktorem (SPF 50). Pokud zrovna nelyžujete na horách, není v podzimních a zimních měsících ochrana pokožky opalovacími krémy nutná.

Před prvním sezením se ujistěte, že nepatříte do žádné rizikové skupiny

Laserová epilace je bezpečná a má velmi málo kontraindikací. Nicméně i zde existují omezení, která se mohou týkat i vás.

Tento typ epilace můžete absolvovat, pokud jste dovršili 15 let. Mladším zájemcům se provádí jen ve výjimečných případech.

Komu nelze ošetření provést?

  • Epileptikům
  • Osobám, kterým se v minulosti potvrdila rakovina kůže
  • Ekzematická pokožka v akutní fázi (po konzultaci lze ošetření provést v regresi)
  • Kontraindikací může být i silné opálení, přirozeně tmavá pokožka nebo použití samoopalovacích krémů
  • Jedinci s chloupky bez pigmentu také musí volit jiný typ epilace

A co tetování?

Pokud už tetování máte a nejedná se pouze o malý obrázek, ale rozsáhlé malby na lýtkách či rukách, na laserovou epilaci budete muset zapomenout. Tetování je nutné dobře promyslet z mnoha důvodů. Jedním z nich je i fakt, že potetovanou kůži nelze takto ošetřit.

Jak se připravit?

Příprava začíná už 3 až 4 týdny před prvním sezením. Během této doby chloupky nesmíte vytrhávat. Povoleno je pouze holení žiletkou nebo zastřihování nůžkami. Odolejte pokušení a nechte chloupky volně růst bez vytrhávání. Dosáhnete tak lepšího výsledku a hlavně snížíte počet opakování sezení.

Struktura kořínku chloupku nesmí být před laserovou epilací porušená! Místo, které budete epilovat, oholte jeden až dva dny před aplikací, aby bylo vidět, kde chloupky vyrůstají.

Nedělejte unáhlená rozhodnutí

Zákrok si velmi dobře rozmyslete. Epilovat lze prakticky veškeré ochlupení na celém těle. Vaše rozhodnutí je nevratné. Proto není dobré podléhat aktuálním módním trendům. Konkrétním příkladem jsou vousy u mužů a pubické ochlupení u žen. Vaše preference se mohou po čase změnit, ale chloupky už vám po laserové epilaci znovu nenarostou.

Nepodceňujte přípravu a postupujte přesně podle pokynů lékaře

Epilace laserem je nákladná záležitost. Zodpovědným přístupem dosáhnete nejlepšího možného výsledku při optimálním počtu sezení.

Pokud se nebudete řídit doporučeními a pokyny ošetřujícího lékaře nebo certifikovaného personálu, budete potřebovat více sezení, než bylo původně nutné, a tím ztratíte nejen čas, ale také vás cela procedura bude stát více peněz.

Máte už epilaci za sebou a chcete se podělit o vaši osobní zkušenost? V tom případě se zapojte do diskuze pod článkem.