Nejfrekventovanější období dovolených už máme všichni za sebou, ovšem to neznamená, že jsme cestovní pasy a kufry odložili do kouta a budeme zase rok čekat. Češi patří k popularizátorům cestování, a tak si nenechají ujít víkendové pobyty v evropských metropolích, podzimní zájezdy last minute k moři, zimní výpravy za lyžovačkou do Tater i Alp ani výpravy za poznáním a exotikou v průběhu celého roku.

Mládež i dospělí využívají příležitostí, jak vycestovat za hranice všedních dnů

Studenti se vydávají na výměnné pobyty v rámci svých středních a základních škol. Sportovní týmy jezdí reprezentovat do zahraničí svůj um. Pěvecké soubory i kulturní sekce uměleckých škol se prezentují za hranicemi v rámci rozšiřování povědomí o české kultuře. Zástupci firem vyrážejí na pracovní cesty, mezinárodní meetingy i konference. Hvězdy show byznysu putují na svá vystoupení do evropských měst i za oceán. Každá role ve společnosti si zasluhuje uznání jak v domácím, tak zahraničním měřítku.

Nezapomeňte si přibalit pojištění na cesty, ochrání vás před nepříjemnostmi a zbytečnými výdaji

Důležité poučky před cestou jsou vštěpovány již malým dětem, když se vypravují na výlet se školou nebo na tábor. Tato pravidla platí i u dospělých – zabalit si hygienické pomůcky, oblečení, svačinu, hlavně doklady a klíče od bytu. Nezapomněli jste na něco? Jistě – mobilní telefon, nabíječka, tablet, power banka, fotoaparát… Důležitou pojistkou pro každého, kdo se vydává na krátkodobý nebo déletrvající trip do zahraničí, je sjednání si cestovního pojištění podle typu cesty. Jednorázové pojištění po Evropě nebo za hranicemi EU platí pro výlety, jež trvají jeden den až více týdnů či měsíců. V případě, že cestujete vícekrát do roka, ideální variantou je sjednání si celoročního pojištění, které bude ušito na míru přesně vám. Nezáleží na tom, zda desetkrát cestujete za hranice v rámci práce, v zimě jednou na hory a v létě sjíždíte divokou řeku na raftu. Každému cestovateli, zahraničnímu pracovníkovi, případně adrenalinovému sportovci ervpojistovna.cz sjedná pojistku pro danou příležitost.