Ač si to nemusíte připouštět, v práci člověk tráví třetinu svého života. Lidé se proto snaží svou práci dělat s radostí, protože být někde osm hodin denně, kde vás to nebaví, to není nic moc a pro lidskou psychiku to také není to pravé ořechové. Některé pracovní návyky či vytížení může mít negativní vliv na váš životní styl, na vaše zdraví nebo také na metabolismus a jeho zpomalování. Když přijdete z práce, kde vás to nebaví, dáte si rádi čokoládu nebo se přejídáte? Popřípadě jste tak často unavení, že kanape vítězí nad cvičením. Lze to změnit?

Práce a její vliv na vás

Máte-li sedavé zaměstnání, potřebujete se na pohyb zaměřit víc než ti, kteří v práci naběhají hned několik kilometrů za dopoledne. Někteří nemají vůbec čas se najíst, jiní jsou ze svých šéfů a nadřízených ve stresu, že nepolknou ani sousto, dokud se za nimi nezaklapnou dveře kanceláře. Pro vaše zdraví to není nic, co by prospívalo. Jak to změnit?

Řekněte ne smaženým jídlům

Kdo by nemiloval vůni a chuť smaženého kuřete? Takový řízek, stehýnko nebo nějaké kousky z fast foodu, to je jídlo, které si pravidelně dáváte? Dříve, než si něco takového dáte, zamyslete se nad následky. Jde o jídlo, které je těžce stravitelné, takže vás bude čekat několik hodin s nafouklým břichem. V těle tak bude nadbytek kalorií a soli. Budete-li se stravovat nezdravě, pak si bez problémů uženete nepříjemné zdravotní problémy. Raději si dejte zdravé a lehké obědy, které vám dodají energii a neutlumí vás.

Vsaďte na drobnosti

Možná si řeknete, že to nic neznamená, ale všechno se počítá. Jdete do práce a jedete autem nebo autobusem? Je to kousek, který můžete dojít pěšky? Jděte! Jak do práce, tak z práce! Pokud jste v práci, nepoužívejte výtah, raději jděte po schodech, což také může pomoci rozproudit tělo a metabolismus. Ač to působí jako drobnosti, za den to může pomoci tělu.