Snižují se teploty, zvedá vítr a přibývá deštivých dní. Ani se nenadějeme a překvapí nás první sněhová nadílka. To pak hlavně nohy budeme muset mít v teple. A naše děti jakbysmet. Vhodnou podzimní a zimní obuv proto pro svá dítka pořiďte s náležitým předstihem, aby vás to počasí jednoho rána nepřekvapilo nepřipravené.

Hlavní funkcí podzimní a zimní dětské obuvi je to, aby dětské nožky v ní byly v suchu a teple. Aby zkrátka bez újmy přečkaly chladné a deštivé počasí. Jak by taková dětská obuv vhodná do nepříznivého počasí měla vypadat?

Vybíráme podzimní dětskou obuv

Kvalitní podzimní dětské boty musí být v první řadě nepromokavé. Není totiž nic horšího, než když do botiček tzv. zatéká. Následkem jsou mokré ponožky i chodidla a od nachlazení pak dítko dělí jen hodiny. Z tohoto důvodu vybírejte v segmentu podzimní nepromokavé obuvi, již má ve své nabídce například společnost Fare.

Vycházková, nebo trekkingová obuv?

Na běžné chození bychom vás rádi upozornili na nízké vycházkové nepromokavé boty se speciální velmi dobře savou podšívkou. Pro výlety do přírody ovšem doporučujeme nějaký z trekkingových modelů s hrubším dezénem podešve a speciální membránou, která uvnitř boty funguje jako jakási ochranná bariéra. Nejenže nepropustí byť jedinou kapku vody, ale také se chytře zbavuje potu, jež propouští směrem ven. S takovými botami si dítě vystačí i do prvních zimních měsíců.

Vybíráme zimní obuv

Zimní dětské boty musí být v první řadě zateplené. Malým dětským prstíčkům v botách zkrátka nesmí být zima. Zárukou tepla u dětské obuvi většinou bývá syntetická výstelka, nebo fleecová podšívka. I zimní dětská obuv pak musí být stejně jako ta podzimí prodyšná a nepromokavá. Ideálnem pak tedy jsou dobře zateplené membránové boty, jejichž výhody jsme shrnuli v předcházejícím odstavci.

Jak podzimní, tak zimní dětská obuv by také měla být vybavena nějakými reflexními prvky, díky kterým dítě bude i za ztížených viditelnostních podmínek dobře vidět.