Každá žena je parádnice. Některé by nevyšly z domu bez náramku či prstýnku, jiné si na takové šperky nepotrpí. Drtivá většina žen však nosí aspoň náušnice. V ČR je dobrým zvykem nechat dívkám propíchnout uši hned v několika prvních měsících po narození. A právě v tuto chvíli začíná onen nesnadný úkol – vybrat správné náušnice.
Jako první obvykle rodiče pořizují zlaté náušnice. Jak dívky dospívají, vybírají si modely podle svého vkusu, často bižuterii, různé plastové náušničky apod. V pozdějším věku se však zase vrací ke zlatu a stříbru. V současné době je populárnější spíš stříbro. Víte proč?

Ze stříbra si můžete dovolit i ty nejlepší kousky

Stříbro je sice také drahý kov, ale stále je znatelně levnější než zlato. Díky tomu se člověk nemusí omezovat na základní modely, může si vybrat i pěkně propracované stříbrné náušnice. A že je co na výběr! Náušnice s perličkami, s krystaly, hladké, pecičky, řetízkové, kruhy, se srdíčky, ve tvaru vloček či soviček. Vybere si opravdu každý, ať už sháníte hravé náušničky pro dceru nebo ozdobné visací vhodné k plesovým šatům. Ceny jsou přijatelné. Díky tomu se pak nemusíte bát je nosit do práce, na večírky, při sportu či domácích pracích. Když stříbrné náušnice ztratíte, nebude vám to nakonec tolik líto.

Vydrží věčně

Stříbrné náušnice se dnes velmi často upravují tzv. rhodiováním. Znamená to, že jsou potaženy tenkou vrstvou rhodia, která je pak chrání před ztrátou lesku, žloutnutím i černáním. Navíc rhodium neobsahuje nikl, a tak jsou tyto šperky vhodné rovněž pro alergiky. Mimochodem rhodiem se potahuje i zlato, vzniká pak tzv. bílé zlato.

Tip: Přesto se doporučuje sundávat stříbrné šperky při koupání, obzvlášť v mořské vodě. Díky tomu vám pak déle vydrží.

Stříbrné náušnice se často předávají z generace na generaci jako rodinné dědictví. Pokud si pořídíte ty rhodiované, je dost pravděpodobné, že je budou nosit ještě vaše vnučky.

Stříbro je vhodné už pro miminka

Stříbrné náušnice jsou vhodné také jako úplně první náušničky pro miminko. Mnohé maminky se obávají, kolují mezi nimi mylné domněnky, že stříbro mohou děti nosit až od tří let, případně od několika měsíců – kvůli alergické reakci. Proto pak kupují drahé bílé zlato. To všechno je ale lež. Když koupíte rhodiované náušnice, nemusíte se alergie bát.

http://www.sperkyleclay.cz/82-stribrne-nausnice

Většina žen by volila stříbro

Zlato je sice symbolem bohatství i prestiže, ovšem většina žen se shoduje, že je moc okázalé a výrazné. Právě to je jeden z důvodů, proč tolik lidí preferuje spíš stříbrné šperky. Stříbro se hodí téměř ke všemu a ve spojení s krystaly či drahokamy vytváří nádhernou kombinaci vhodnou pro většinu příležitostí. Krásně s ním vypadají snad všechny barvy drahokamů. Navíc je jemnější a moc dobře vynikne na světlejších typech. Zlaté náušnice by se hodily spíš ke tmavší kůži.
Je to pár let zpět, co začala stoupat popularita bílého zlata. Dnes už ale můžeme bez obav konstatovat, že ho stříbro v mnoha případech nahrazuje. Je levnější a rozdíl na první pohled není vůbec vidět. Pokud budete chtít darovat drahý šperk, možná zvolíte spíš bílé zlato, jinak pro něj ale není žádný důvod.

Výběr stříbrných náušnic je čím dál větší

Vzhledem k tomu, že se zvyšuje poptávka po stříbrných špercích, zvyšuje se i jejich nabídka. Obrovský výběr najdete třeba v e-shopu Šperky LeClay. Uvidíte u nich visací náušnice, dlouhé, pecky, kuličky, dívčí i dětské. Nechybí stříbrné náušnice se zirkony, drahými kameny, jako jsou opál, topaz nebo granát. Jasnou klasikou jsou modely s krystaly Swarovski a s perlou. Mezi zákaznicemi jsou oblíbené i srdíčkové náušnice. A rovnou je můžete sladit s náhrdelníkem či náramkem. Stříbrné šperky totiž z módy nikdy nevyjdou.