V dnešní uspěchané době nás, i když se tomu bráníme, ovládají moderní technologie. A podobně je na tom také dětská generace. Ve školce letí slovíčka jako tablet, notebook, mobil a podobně. Většina dětí má doma tablet nebo mobil k dispozici a hrají na něm pravidelně hry. Pro některé rodiče je to pohodlné, usadit dítě k mobilu nebo tabletu, mají chvíli klidu a nemusí řešit, jak děti zabavit. Časem se z toho může stát zvyk.

Anketa se zajímavými výsledky

Sociální síť Reddit vyhlásila anketu, jak se chovají slušní lidé. Následně přišlo velké množství odpovědí, které se více či méně shodovali. Můžete z nich vydedukovat, jak na tom s výchovou jste a zda jsou vaše děti dobře vychované.

Trpělivé děti

Trpělivost je ctnost a je důležité, aby se této dovednosti naučily také děti. Slušně vychované a hlavně trpělivé děti nebudou v ordinaci lékaře neustále vykřikovat, skákat a podobně. V autobuse nekopou do předních sedaček, nepláčou a podobně. Umí se zabavit sami, vědí přesně, že na veřejnosti se nekřičí.

Myslí na druhé

Vychované děti nejsou malí „sobečci“, kdy pustí v tramvaji starší dámu sednout, neskáčou druhým do řeči, půjčí bez problémů někomu koloběžku nebo bábovičky na pískovišti. Když mají balíček bonbonů, rozdělí se o ně s kamarády.

Prosím a děkuji

Zdvořilost je základním kamenem slušného vychování, a jakmile dítě umí pozdravit, poprosit a poděkovat, máte na čem stavět. Dnes často poslouchám věty typu, že je dítě nesmělé. To však není omluva k tomu, aby nepozdravilo sousedku na schodišti.

Nevynucuje si pozornost

Neustále vás neoslovuje s tím, ať se podíváte na to či ono, ať si s nimi hrajete, bavíte je a podobně. Umí si hrát sami. Když na ně rodiče nemají aktuálně čas (například vaří), tak se hned nevztekají.