Marocký jíl? Přemýšlíte nad tím, kde jste o něm už slyšeli? Je k dostání pouze v Atlasských horách Maroka a mezi ženami se využívá už dlouhá a dlouhá staletí. Jde o vzácný jíl, který se vytváří prostřednictvím geotermální činnosti, napomáhá odstraňovat nečistoty z vlasů a z pokožky. Marocký jíl je tak velmi dobrým a účinným pomocníkem v boji s nečistotami na pokožce. V osmém století se například používal jako šampon, mýdlo nebo pomocník na pleť, dále se využíval v rámci léčebných procedur.

V čem je tak vzácný?

Po přidání vody Marocký jíl, podobně jako jíl bentonitový nabobtná. Oba jíly obsahují léčivé látky, které napomáhají lidskému tělu odstraňovat například nepotřebné částečky ve vašich vlasech. Jíl umí pomoci zvlhčit vlasy a zjemnit je. Kromě toho snižuje podráždění pokožky a také mírný tvorbu zánětu. Marocký jíl obsahuje vyšší obsah oxidu křemičitého, draslíku a také hořčíku.

Nejde o levnou záležitost

Marocký jíl není úplně levnou záležitostí, pro představu asi dvě stě gramů vyjde na dvě stovky. Když jej budete používat pravidelně, pak se určitě vyplatí pořídit si jej ve velkém množství. Kde všude může tento zázračný Marocký jíl pomoci a kde účinkuje?

  • Pomáhá čistit pleť ve formě peelingu
  • Velmi dobrý přírodní šampon
  • Maska na vlasy či případně také kondicionér
  • Maska pro celé tělo
  • Zábal, který funguje proti lupům
  • Ideální jako maska
  • Mast na pomoc proti zánětům a kloubům

Pomoc proti mastné pokožce

Využijte Marocký jíl jako pomoc pro čištění pleti, pohlcuje povrchovou mastnotu, účinkuje hluboko v pórech a tím pádem minimalizuje černé tečky.

Pomoc proti lupům

Pomáhá odstranit mrtvé buňky, což se využije také při tvorbě lup. Pomáhá zachovat přirozenou rovnováhu sekrece kožního mazu v pokožce a lupy vás už trápit nebudou.