Léto je v plném proudu a to mimo jiné znamená, že také své outfity podřizuje létu a horkému letnímu počasí. Podobně je na tom i vaše obuv, který by měla být co nejlepší a přitom vhodná na danou příležitost. Věděli jste, že při výběru letních bot děláte mnohdy chyby, které se pak nevyplácí?

Letní obuv jako ze škatulky

Při výběru letních bot vás často svazují různé požadavky. Chcete boty v určité barvě, k nějaké příležitosti (nebo univerzální), na podpatku či bez něj a hlavně v nějaké přijatelné cenové relaci. Kromě toho je dobré pamatovat na zdraví nohou, pohodlí a také na jejich hygienu, což lidé často opomíjejí. Jaké chyby se mohou objevit?

Úzká výstelka

Boty, které mají příliš úzké výstelky vypadají nevzhledně a kromě toho mohou vést k otokům nohou a deformace kloubů. Často mívají vliv na narušené nehty, ztvrdlou kůži a podobně.

Dlouhá podrážka

Příliš dlouhé podrážky bývají často právě u žabek, pantoflí nebo sandálů. Klasická vzdálenost by měla být asi 1,5 centimetrů, pokud je delší, pak je to špatně. Chůze je následně nepříjemná a mnohdy se stává také nebezpečnou. Mohou se deformovat tkáně a klouby, následně může působit problémy při chůzi.

Krátká podrážka

Ani dlouhá podrážka, ale ani krátká. Svaly jsou během chůze napjaty celou dobu, zatížení na nohy je nerovnoměrné a to může mít vliv na nohy. Můžete se velmi rychle zranit a vaše nohy tak budou trpět. Při koupi bot dávejte pozor a kupte si takové, které budou akorát.

Velké boty

Nosíte-li příliš velké boty, tak je to náročné pro vaše nohy. Pokaždé, když zvednete nohu, napínáte svaly, aby nedošlo k pádu boty a tím pádem její vyzutím. Snadno můžete ztratit rovnováhu a spadnout či si nějak ublížit.