image courtesy of freedigitalphotos.netV našem prvním díle článku o tom, jakých chyb se dopouštíte při čištění a péči o pleť, jsme si řekli něco o tom, jak je důležité vybírat ty správné produkty, které jsou vhodné a určené pro typ vaší pleti. Dále jsme si řekli něco o tom, že nejdražší kosmetika vždy nemusí znamenat to nejlepší. Při výběru produktů je také důležité dát si pozor na to, co používáte. Pokud produkt obsahuje dráždivé složky, může vaše pleť trpět. Jakých chyb se dále dopouštíte?

CHYBA Č. 1 – MÉNĚ NĚKDY ZNAMENÁ VÍCE
Položte si otázku, jak často si čistíte svou pleť. Čistíte ji denně několikrát, např. každé ráno, odpoledne a večer nebo či čistíte prostě pokaždé, když máte pocit, že je plná nečistot? Někdy může přehnaná péče škodit, proto je dobré se v tomto případě držet hesla: méně je někdy více. Přehnaná péče může způsobit, že vaše pokožka bude podrážděná a napuchlá. Krom toho, nadměrné čištění vede k tomu, že pleť produkuje více mazu, což způsobuje její mastnotu. Doporučujeme pleť čistiti cca 2x denně, ráno a večer. Pamatujte, že večer po odlíčení je pleť napjatá a může být “Vyčerpaná”, proto nepoužívejte těžké produkty a po očištění vsaďte např. jen na termální či dermální vodu. Vaše pleť si po celodenním nošení make-upu musí umět také odpočinout.

CHYBA Č. 2 – NEZNÁTE SPRÁVNOU TEPLOTU VODY
Celá řada žen se dopouští jedné opravdu fatální chyby. Ženy totiž věří, že při mytí obličeje je důležité, aby byla voda opravdu teplá, někdy dokonce při mytí obličeje vsází i na opravdu horkou vodu, což je špatně. Vzniká totiž domněnka, že čím teplejší voda, tím více jsou póry otevřené. Vaše póry se po umytí teplejší vody sice mohou zdát otevřenější, ve skutečnosti tomu tak ale úplně není. Pokud při mytí budete používat příliš horkou či příliš teplou vodu, riskujete, že vaše pokožka bude rychleji vysychat a dočkáte se odlupování pokožky. Nadměrné vysušení pleti také vede k nadměrné produki kožního mazu, což vyvolává fakt, že vaše pleť bude mastná. Doporučujeme při mytí obličeje vsadit na vlažnou vodu, nikoli teplou či horkou.

CHYBA Č. 3 – DRHNETE SVOU PLEŤ RUČNÍKEM
Jistě to znáte, umyjete si obličej vodou, popadnete ručník a okamžitě začnete obličej drhnout, aby byl rychle čistý, podíváte se do zrcadla a vypadáte jako červené rajče. Kdepak, za to nemůže vlažná voda, ale to, že svůj obličej ručníkem drhnete. Opět riskujete podráždění pleti. Doporučujeme vždy po umytí ručník na obličej jen lehce přikládat, kapky se tak jako tak vsáknou. Vybírejte měkký ručník z jemné bavlny.