Stella McCartney představila novou podzimní kolekci pro letošní rok speciálně navrženou pro značku Adidas. Nová kolekce představuje odlišné atmosféry uznávaných světových měst.

Stella navrhla tuto novou kolekci, přičemž se nechala inspirovat právě čtyřmi největšimi módními městy, přičemž tedy přišla také se čtyřmi naprosto odlišnými druhy kousků, které jsou chvilkama skutečně extravagantní až zarážející.

New York

New York je město, které by se dalo charakterizovat jako energetické a plné síly. Stella se rozhodla vytvořit kratší oděvy většinou jednobarevné. Nic co by bylo příliš volné – právě proto, aby oblečení nepadalo a neztrácelo na svém tvaru. Elegance kousků z New York City je poněkud ležérní a zdůrazňuje spíše na pohyb než na samotnou postavu.

photocredit: neimanmarcus.com

Londýn

Londýn se od kolekce New York zcela liší. Stella do této sekce použila hodně potisků, zábavných vzorů a také nečekané střihy a design, které by měly být vnímány jako podivná výstřednost a originální styling. Zde Stella klada důraz také na nepřízeň počasí. Materiály jsou měkké a tvarované tak, aby člověk třeba v takových tenkých legínech vypadal dobře. Nejedná se o kousky, které vám vytřou zrak, za to ale rozhodně vyniknou v davu.

Milán

„Neexistuje tak přirozeně smyslné město, jako je právě Milán,“ vysvětluje návrhářka. „Jeho kultura, umění a lidé jsou nestydatě provokativní, mají smysl pro sílu ženskosti a právě spodním prádlem byly inspirovány detaily kolekce.“ Kousky oblečení jsou zde krásně měkké a hlavně přiléhavé. Korzetové střihy zajistí, že vás nepřehlédne žádný muž.

Paříž

Paříž je často definována jako město luxusu, které se charakterizuje také klasickou elegancí. Avšak nemáme na mysli nic povrchního. Praktičnost oděvů zde netrácí na tvarech. Tato část kolekce byla navržena tak, aby dokonale kopírovala všechny vaše křivky. Jednoduché barvy zde také hrajou svou roli.