Veřte, nebo ne, ale na celém světě je opravdu pěkná kupa žen, které se pravidelně snaží vyvarovat se zacuchaným, suchým a poškozeným vlasům. Bohužel, právě tento problém trápí každou druhou ženu. Vlasová léčba pomocí keratinu se ale ukázala jako zázračný objev, díky kterému už se vaše vlasy nemusí podobat slámě.

Seznamte se s keratinem

Tuto vlasovou proceduru si lze nechat udělat snad v každém profesionálním kadeřnickém salónu a právě díky ní můžou být vaše vlasy konečně krásné, lesklé a hebké. Takto by měly vydržet zhruba 2-4 měsíce, což znamená, že byste se tak konečně mohly vyhnout každodennímu nudnému česání a složité úpravě účesu. Mezi nejoblíbenější patří například léčba brazilským keratinem. Keratinová terapie je přesně taková, která pomocí určité techniky vlasy krásně narovná, a stává se právě díky tomu čím dál tím více populární.

Keratin je vlastně molekula, která svým způsobem zatěsní kůži ve vlasech a vyplní všechny ,,mezery”, které způsobují, že jsou vaše vlasy suché, poškozené a lámavé. Tato keratinová léčba spočívá také v tom, že je kombinována s určitým množstvím formaldehydu, který pomáhá do vlasů keratin uzamknout. Lze ale najít i takové salóny, které používají přírodní keratin, který formaldehyd neobsahuje.

Po proceduře jsou vlasy jako znovuzrozené a formaldehyd zajišťuje, že tento výsledek přetrvává, a to be ohledu na to, kolikrát si vlasy umyjete. Tato léčba patří mezi ty dražší a cena se liší v závislosti na délce vlasů. V průměru za toto ošetření zaplatíte v rozmezí od 2000 Kč – 5000 Kč. Doba aplikace trvá 1,5 až 4 hodiny v závislosti na délce a hustotě vlasů.

Jak na údržbu

Po zákroku je většinou dobré, abyste se vyhnuly mytí vlasů v době 3 až 4 dnů. Keratin se tak dostane hlouběji do vlasů. Můžete také používat speciální šampóny a kondicionéry s obsahem hydrolyzovaného keratinu, které jeho životnost podpoří.

Mnoho žen, které mají vlnité či kudrnaté vlasy po této proceduře opravdu nemusely strávit dlouhé hodiny před zrcadlem a některé dokonce mohly jen prostě vstát a jít. Keratin vlasy celkově vyživuje a jsou skutečně krásnější a zdravější.

Pokud tedy patříte mezi cílovou skupinku žen, které už nebaví poškozené a nepoddajné vlasy, brazilský keratin je pro vás přesně ten pravý.