Máte před sebou důležitou schůzku? Chystáte se na první rande, pracovní pohovor nebo se chcete jen hezky obléknout? Ať už máte v plánu cokoliv, jdete kamkoliv, nad oblékáním přemýšlíte. Co si vzít na sebe? Ladí to? Můžu se trochu víc odvázat? Ať už jdete kamkoliv, vždycky pamatujte na tři základní pravidla. Podle těch se oblékejte a nikdy neuděláte chybu!

Co si vzít na sebe?

Pro mnohé otázka číslo jedna! Sukni nebo raději džíny? A jestli džíny, tak které? Světlé? Tmavé? Tričko nebo raději top? A co boty? Jsou-li vám tyto otázky známé, pak věřte, že nejste sami. Každá žena si tyto otázky pokládá a obvykle neví, jak si na ně odpovědět. Přinášíme tři základní pravidla, podle kterých se můžete oblékat i vy!

Vybírejte příležitost

Při oblékání je nutno vždycky myslet na to, kam se chystáte. Dresscode už dnes není tak častý, móda začíná být flexibilní a různé společenské akce počítají s velkou variabilitou. Je nutno myslet na to, zda jde o odpolední nebo večerní akci, zda budete sedět nebo stát, s jakými povrchy se setkáte, budete-li venku nebo uvnitř a hlavně, jaký účel akce má. Jinak se obléknete na pracovní pohovor, neformální večírek s přáteli nebo pracovní koktejl.

Pohodlí především

I když oblečení vypadá dokonale, je drahé, rafinovaného střihu a vzhledu, musí být pohodlné. To je důležité. Říkáte si, že jeden večer to přeci jen vydržíte v něčem, co vám sluší, ale není vám v tom dobře? Omyl. Bude na vás znát, že nejste ve své kůži, že se něco děje. Zvolte takové šaty, ze kterých vám nevykoukne ňadro, nebudou vám padat ramínka nebo boty, které vás nebudou po několika krocích tlačit.

Nadčasovost

Na módním poli se objeví nový trend a lidé jej ihned začnou nosit. Vy sice trendy sledujete, ale zároveň tomu nepodřizujete celý šatník. Víte, co vám sluší, co vypadá dobře. Vybíráte si tak jen to, co je hezké, co se vám hodí do nadčasového šatníku, trend netrend.