Manželství. Někdo si svatební den užije „jen“ jednou a má spokojené manželství, někdo do něj vstoupí několikrát za život. A jiný zase nemá to štěstí a neožení nebo nevdá se nikdy. Dnešní doba podporuje a takříkajíc fandí single životu. Není to už nic tak strašného ani divného, na takového člověka se nedívají skrz prsty.

Single a přesto v manželství

V posledních letech se rozmohla sologamie. Co to je? Ženy se vdávají samy za sebe. Co všechno tímto krokem ženy vyjadřují? A co jím vlastně myslí? Tyto obřady se hojně pořádají zejména v zahraničí a dokonce už dnes existují agentury, které tento druh obřadu mají ve svém portfoliu. Nejde jen o ženy, samozřejmě se mohou „ženit“ sami se sebou i muži, ale u nich to není takto hojně rozšířeno.

Proč vlastně tento krok? Důvody mohou být různé. Lidé nechtějí čekat na „toho pravého“, který stále nepřichází, prožili několik zklamání v předchozích vztazích, nechtějí být zraněni, mají pocit, že sami sobě opravdu nejlépe rozumí, je jim dobře samotným, nemusí se na nikoho ohlížet nebo jednoduše chtějí tento velký den zažít. A proč čekat na muže, který se možná neobjeví?

Symbolický obřad

Tento obřad nebo chcete-li toto manželství je taková symbolika a mnoho žen se k tomuto kroku rozhoduje právě proto, že mají pocit, že tak dávají svému okolí najevo, že jsou smířené se svým životem a tím, že jsou single a nikoho nemají. Nicméně se tento status může velmi rychle změnit. Nikdy nevíte, koho v životě potkáte.

Odborníci se také shodují, že jde často jen o gesto a jakousi ukázku toho, že je všechno fajn a všechno v pohodě. Ve skutečnosti to chtějí spíš jen dokazovat sami sobě. Možná by bylo jen fajn myslet na přijetí sebe sama. Sologamie je každopádně velkým hitem.