Každý z nás má jistě své tajné sny. Týká se ten váš toho, že budete moci cestovat a že poznáte svět? Pokud nemáte závazky spojené s rodinou, nebo se svou prací, tak není nic jednoduššího, než si tento sen začít plnit. Pokud budete argumentovat finanční stránkou, přesvědčíme vás o tom, že je reálné cestovat s pár tisíci v kapse. Cestovatelské sny tak dostávají svou jasnou podobu.

Létat lze levněji, než cestovat klasicky

Pokud si myslíte, že stále vyjde levněji možnost cestovat autobusem, vlakem, nebo autem, tak se pletete. Dříve byla letecká doprava nedostupná, ale nyní ukazuj, že je tomu zcela jinak. Cestovatelský sen tak může být splněn i vám. Příkladem jsou velmi populární letenky do Anglie. Za jakou cenu můžete tuto zemi, konkrétně potom Londýn navštívit? Nebudeme přehánět, když vám řekneme, že zpáteční let je možné koupit pod 2 tisíce korun. V porovnání s klasickou formou přepravy je to cena nízká. Navíc neušetříte jenom peníze, ale i:

  • Mnoho vašeho času
  • Starosti s plánováním cesty
  • Problémy s návazností různých veřejných spojů

Sledujte osvědčené cestovatelské tipy

Je pravdou, že u vzdálenějších destinací je nutné si připlatit. O tom není pochyb. Zároveň to však neznamená, že by nebylo možné získat levné letenky i na delší lety. Stačí k tomu sledovat různé cestovatelské tipy, které vás včas upozorní na možnost výhodné koupě. Kde takové tipy najdete? Zkuste:

  • Cestovatelské weby a magazíny
  • Blogy různých cestovatelů
  • Tematická diskusní fóra a FB skupiny

Právě toto jsou místa, kde není nic složitého narazit na pravidelné tipy, které vás upozorní na možnost pořízení levných letenek. A to jak z důvodu, že určité aerolinky mají slevové akce, tak třeba z důvodu, že lze využít různých slevových kuponů, nebo třeba i z důvodu chyby v rezervačních systémech. I toto je poměrně častý jev. Někdy sice daná rezervace může být zrušena, ale jsou i případy, kdy je schválena.

Nebojte se kombinovat letecké společnosti a letiště

Většina lidí hledá primárně přímé lety. Je jasné, že u kratších linek je to celkem logické. Ideálním příkladem jsou letenky do Londýna. Jelikož jste za 2 hodiny v cíli, je celkem neefektivní kdekoliv přestupovat. To v případě delších letů je vhodné zamyslet se nad možností přestupu. Díky tomu můžete výrazně ušetřit. Kombinovat lze nejenom dvě různé letecké společnosti, ale problémem není ani to, když vyrazíte s jednou konkrétní, a to tak, že na určitém letišti jenom přesednete na jiné letadlo. Nejde o nic složitého a je to podobně náročné, jako u přestupu autobusem, nebo letadlem.

Důvodem, proč se tato možnost vyplatí, je cenová politika daných aerolinek. Pokud využijete dvě nízkonákladové, bude to podstatně levnější, než přímý let u letecké společnosti klasické. A to mnohdy i přesto, že bude vaše přestupní trasa delší a ve vzduchu budete trávit více času.

Naučte se cestovat nalehko

Je jedno, zda máte v plánu odpočinek na pláži, nebo poznávání zajímavých míst. Pokud se naučíte cestovat nalehko, pozitivně se to podepíše na ceně vašich letenek. Velký vliv totiž mají vaše odbavovaná zavazadla. Nejenom, že za ne platíte, ale také můžete připlácet za přesáhnutý limit. A poplatky jsou celkem vysoké.

Když se vám povede vše zabalit do zavazadla příručního, můžete ušetřit. Většina nízkonákladových aerolinek má příruční zavazadlo zdarma a odbavované za poplatek. I tudy tedy vede cesta k levným letenkám. Buďte si jista, že když eliminujete zbytečnosti, může příruční zavazadlo dostačovat. Jeho rozměry mohou být i celkem velké a hmotnost v několika kilogramech také obvykle plně dostačuje. A navíc máte jistotu, že ho budete mít neustále u sebe a tak nehrozí jeho případná ztráta.