V životě každé ženy je několik důležitých událostí, mezi které patří i koupě nového vozu za vlastní peníze. Říká se, že řidičský průkaz je druhá maturita. A pro některé skutečně boj na silnicích je bojem rovným maturitním zkouškám. Když hrdě zdoláte jízdy a pokoříte rozjezdy do kopce bez asistenta, nebo se konečně naučíte parkovat pozadu, je čas pořídit si vlastní vůz. Samozřejmě v osmnácti jsme všichni rádi za ojetou Škodovku po dědovi. Za pár let však nastane chvíle, kdy si můžete dovolit koupit nový vůz na leasing či za hotové. Jak probíhá návštěva autosalonů? V kterém vám dobře poradí?

V každém autosalonu je to stejné

Shodneme se asi všichni na tom, že je pouze rozdíl v tom, zda autosalon navštíví žena, muž anebo pár. Sami prodejci moc dobře ví, jak který prodej bude probíhat, podle toho taky i vysílají do boje prodejce či prodejkyně. Na muže působí hezké dívky, které jim nabízí rychlá a drahá auta. Co ale prodejci nabízí ženám? Většinou malá auta, jež jezdí sama a nenadělají moc škody. Tak i tak se budete v autosalonu vždy cítit dobře, protože prodejci aut mají vybrané chování a čím víc toho o sobě řeknete, tím víc vám vyjdou vstříc.

Das auto aneb co ženy potřebují

Odjakživa jsem toužila po Volkswagenu. Nejdřív to byl Golf, pak Passat, a nakonec se objevil na trhu Volkswagen Tiguan. Nesměle jsem vkročila do salonu s vozy VW. K mému údivu se mě chopila hned u dveří starší žena. Zeptala se mě na pár věcí a už mi předváděla Volkswagen Polo. Musím říct, že jeho sportovní design, vybavení i výkonný motor, to vše v poměrně malém a flexibilním voze, mně trošku zamotaly hlavu. „Polo je vůz přesně pro ženy, jako jste vy!“ prodejkyně byla zjevně nadšená ze svého odhadu na lidi, mě tato věta však vrátila zpět na zem. Načež se prodejkyně vytratila a přišel ji vystřídat její kolega.

„Máte ráda vozy, které budí respekt?“ pohotově navázal na neúspěch své kolegyně. Možná se to tak dá specifikovat, já prostě potřebuju velké a hezké auto, jsem přece jenom ženská. Prodejce usoudil z mého přikývnutí, že je pro mě vhodný Volkswagen Arteon. I když jsem věděla, že odjedu stejně v Tiguanu, svolila jsem ke zkušební jízdě. Arteon je král mezi auty. Řízení takového vůzu vám zvedne sebevědomí.

Během zkušební jízdy jsem prodejci prozradila, že chci Tiguan. Napětí mezi námi povolilo a dostala jsem ještě pár užitečných rad. I prodejci jsou jenom lidi, a když jim řeknete, co chcete, rádi vám poradí ve váš prospěch.

Víte, že si auto můžete i půjčit? Třeba přes tesla půjčovna.