Genetika je bohužel neúprosná. Zatímco vaše kamarádka obědvá chipsy, večeří bagety a má dokonale vytvarovaný zadek který je jako magnet na muže, tak vy jste vyzkoušely asi pět tisíc diet, ale s pramalými výsledky. Tak kde je chyba? V základu za to sice můžou geny, ale vždy se s tím dá něco dělat. Ne pro každou ženu je reálné mít dokonalý zadek a udržitelné kostky na břiše, ale cítit se fit a vypadat dobře může každá. Jen je potřeba na to jít možná jinak.

Tady jsou dva tipy a triky které vám mohou pomoci:

Příliš lehké činky a příliš mnoho opakování

Spousta žen cvičí s příliš malou váhou na činkách a provádí zbytečně moc opakování (15 a více) na někoho to možná zabírá, ale pokud nemáte výsledky, tak zřejmě nejste ten typ a není třeba to zkoušet do nekonečna. Mnohdy často postačí přidat na váze činek a ubrat opakování. Tělo je potřeba stresovat aby se vypořádávalo s novými výzvami.

Nebo zkuste kombinace těžkých a lehkých tréninků. V jednom budete provádět těžké základní cviky s těžšími váhami a v dalším izolované cviky na strojích s větším počtem opakování. Možná budete překvapeny a podaří se vám prolomit stagnaci.

Tuk jako váš přítel

Tuk byl v minulém století nepřítel číslo jedna. Světová zdravotnická organizace nám zakazovala slaninu a výsledkem bohužel nebyla štíhlejší generace, ale naopak ještě tlustší generace a navíc kdo by si nechal zakázat slaninu! Tuk totiž může výborně fungovat na hubnutí, pokud zvýšíte jeho příjem. Opravdu to funguje, ale trik je v tom ubrat markantně na cukrech. K smaženým vajíčkům si dejte krekr se zeleninou. Dopřejte si hovězí vývar, ale bez pečiva a místo abyste na oslavě jedli Chipsy, zkuste slané oříšky. Na internetu existuje spousta článků o prospěšnosti tuků a diet jako je například  Atkinsonova dieta či jejich podobné variace. Zkuste něco jiného. Třeba vám to přinese kýžený výsledek.