Milujete slané pečivo a nesmí chybět pořádná pizza? Pizzy vám skutečně mohou pořádně rozdráždit chuťové buňky. Hodí se k obědu, večeři i jako slavnostní pohoštění pro přátele. Pizza má za sebou už dlouhou historii. Svou premiéru absolvovala již v roce 1899, kdy byla připravena jedním neapolským pekařem na slavnost na letním královském sídle Capodimonte. Pizza byla určena pro královnu Margaretu Savojskou a měla barvy italské národní trikolóry. V současné době ji jistě znáte pod názvem Margarita, najdete na ní rajčata, mozzarellu a zelené lístky bazalky. 

pizza pece

Co potřebujete k výrobě domácí chutné pizzy? Nesmí vám chybět správné chlebové těsto, na které si recept snadno najdete třeba na internetových stránkách. Nezapomeňte na bylinky. Na kruhový plát si pak nandejte to, co máte rádi – rajčata, strouhaný sýr, ananas, šunku, kousky klobásy, olivy, žampiony, cibuli, ančovičky, kečup a mnoho jiného. Jakmile máte vše připraveno, zbývá se porozhlédnout, kde byste si pizzu pořádně upekli. Může se jednat třeba o speciální pizza pec.

S čím vám může pomoci domácí pizza pec? Můžete uspořit za pizzy s dovozem domů, ale i za kupované hotové kusy. Elektrické pizza pece jsou finančně dostupné a po několika upečených kusech budete mít vloženou investici zpátky. Elektrická pizza pec je k dostání ve variantě na jednu nebo dvě pizzy. Provedení vám bude připomínat domov pizzy – Itálii, protože pece nezapřou italský design. K velkým výhodám patří krátká doba přípravy – postačí čtyři minuty a pizza se může podávat! Pece mají nízkou spotřebu díky indukční energii a ušetří vám čas při přípravě jídla. Pečení na kameni dodává pizze autentickou chuť jako z pravé pece. Průměr kamene je 31 cm. Pizza pec se ujme v každé moderní domácnosti.

A následně už se bude jenom linout neodolatelná vůně po vaší domácnosti. Přejeme dobrou chuť!

Vlastní pizzu si můžete udělat doma díky této peci