Když se řekne slovo trampolína, co si vybavíte? Některé ženy tvrdí, že je napadne cirkus a jeho akrobati, kteří dokážou dělat na trampolíně divy, jiné ženy si samozřejmě představí své děti, jak skotačí na trampolíně celý den. Věděli jste ale, že skákání na trampolíně může být účinnou alternativou hubnutí a posilování těla? A co je ještě lepší, nemusíte ji mít jen na zahradě, ale i doma, protože jsou jak velké, tak malé. Co o tom ještě víme?

Možná si říkáte, proč právě skákání na trampolíně? Je to jednoduché. Krom toho, že posilujete svaly celého těla, navíc skákání na trampolíně funguje jako skvělé antidepresivum. Skákání uvolňuje endorfiny, tedy hormony štěstí. A podle amerických vědců je právě skákání na trampolíně jedno z nejúčinnějších cvičení, které dokáže zpevnit tělo a posílit svaly. Pouhých 10 minut skákání na trampolíně lze srovnat s během na vzdálenost 3-4 km či půlhodinovému běhu. Skoky na trampolíně vám pomohou posílit zádové svaly, díky čemuž udržíte svá záda v rovině a nebudete se hrbit. Další informace říkají, že skákání na trampolíně je o 68 % účinnější než jogging.

Skákat na trampolíně mohou všichni, kteří se toho nebojí. Takže krom dětí, dospívajícím i dospělým, se skákání na trampolíně doporučuje zejména lidem, kteří mají sedavé zaměstnání a tráví dlouhé dny v kanceláři. Skoky na trampolíně vám nejen že připomenou vaše dětská léta, ale navíc budete mít skvělý pocit, že létáte, jste svobodné a beztíže. Právě skákání na trampolíně vám pomůže zlepšit náladu, uklidnit se, zmírnit únavu a podpoří tělo k dalším výkonům. Uvidíte, že je takřka nemožné skákat na trampolíně bez úsměvu.

A pokud si myslíte, že jste na skákání na trampolíně moc staré, není to tak. Nejsou zde téměř žádná omezení a skákání na trampolíně se doporučuje lidem jakéhokoliv věku. Samozřejmě se člověk musí řídit tím, zda mu to dovoluje jeho zdravotní stav a vlastní pocit. Pokud jste však v minulosti měli zlomené nohy, žebra nebo jiná onemocnění jako je porucha srdce či cév mozku, poraďte se o skákání na trampolíně nejdříve se svým lékařem.