Když se řekne dekorativní kosmetika, představíme si: make-up, bronzer, pudr, tvářenku, oční stíny, lesk na rty, rtěnku, řasenku, oční linky a mnoho dalších produktů, které ženy používají. Když se ale zamyslíte nad tím, zda toto potřebují muži, zřejmě bude vaše odpověď ne. Návrhář a umělec Tom Ford si ale myslí něco jiného.

Ano je to tak, slavný návrhář si uvědomil, že i muži mají své sny o tom nějak vypadat. Podle něho i muži potřebují korektory, krémy a bronzery. Jeho kolekce dekorativní kosmetiky Tom Ford Beauty bude tedy brzy doplněna o produkty pro muže. Kolekce dekorativní kosmetiky pro muže bude prý zahrnovat víceúčelové produkty pro péči o mužskou pleť, včetně dekorativní kosmetiky. V kolekci se tedy objeví i čisticí krém, oční krém, čistící bahenní maska, korektor a gelový bronzer.

Pokud si říkáte, že se návrhář zbláznil, nemůžeme souhlasit, protože mužská kosmetika není žádnou novinkou, ale realitou. Například módní značka Marc Jacobs, která má taktéž svou kolekci dekorativní kosmetiky, taktéž hodlá přijít na trh s kosmetikou pro muže už tento podzim. Podle informací bude kolekce obsahovat tzv. unisex výrobky pro tónování a korekci pleti.

Je jasné, že i muži chtějí mít dokonalou pleť, zakrýt akné a tmavé kruhy pod očima. Jediné co k tomu můžeme říct je, že snad muži vědí, kde je nějaká hranice. Ženy by asi nechtěly v obchodě vybírat rtěnku svému muži, nebo ano?