Nebojte se kombinací a vytvořte si na balkóně květinovou výstavku. Každý nemá to štěstí, že má ke svému obydlí x metrů k tomu, aby mohl vlastnit několik záhonků. Vy si hravě vystačíte i s pár metry čtverečními. V dalším dílu přinášíme opět luxusní květinky.

Fuchsie

Tyto exoticky vypadající kvetoucí letničky v odstínech růžové, červené nebo fialové jsou nejlepší volbou do závěsných košů a truhlíků. Navíc se u vás objeví motýli a kolibříci, které mají fuchsie v oblibě. Podmínkou je však spíše stín.

Alyssum L. – Tařice

Sladké alyssum vlastní jemné, sladce vonící květy, které vydrží dlouho kvést. Přežívají i lehké mrazíky. Potřebuje slunce, ale toleruje i stín. Když vysadíte tařici do závěsných košů nebo někam, kde může kaskádovitě růst, uděláte jedině dobře.

Kaládium, Užovník

Rostlina pěstovaná pro její nápadné listy ve tvaru srdce. Ke svému správnému růstu má ráda spíše stín. Jedná se o docela vysokou rostlinu, která zabírá dosti místa i do šířky. Je tedy nutné zvolit adekvátní nádobu.

Torenia

Tato přitažlivá rostlinka je nazývaná jako trojúhelníková květina. Nachází se v různých barevných skupenstvích, od fialové, růžové, bílé až po dvoubarevnou kombinaci. Má ráda stín, ale částečně i slunce. Opět pastva pro oči i díky tomu, že přiláká kolibříky.

Ibišek

Exotické tropické květy a syté barvy tvoří krásný doplněk balkónové zahrady. Je vhodné pro něj vymezit dostatek místa, některé jeho odrůdy jsou celkem veliké. I když potřebuje dostatek slunce, lze ho na zimu umístit do interiéru.

Šalvěj

Je další trvalka, které nevadí žít v květináči. Se svým jasně fialovým, modrým nebo růžovým květenstvím je atraktivní součástí vaší balkónové zahrady. Hodně slunce a přiláká včely.

Jahodník polka

Snadno rostoucí rostlina, která není nijak náročná a její jasně skvrnitá zeleň v kombinaci růžové, červené nebo krémově bílé nabízí záblesk brilantní barvy. Na konci sezóny jí přeneste do interiéru jako pokojovou rostlinu. Potřebuje hlavně stín.