Ať už bydlíte v paneláku dole nebo nahoře, přidáním pár květin do truhlíků a květináčů na balkón, rozhodně nic nezkazíte. Naopak si zpříjemníte atmosféru a budete se zde cítit jako v sedmém nebi. Estetická stránka balkónu by vám být jedno neměla.

Důležité je však zjistit několik aspektů

Jeden z nich je třeba, kolik slunečního světla na váš balkon dopadá? Je to rozhodující už kvůli skladbě a výběru rostlin. Zatímco jedné rostlině se daří na přímém slunci, té druhé paprsky spálí listy, atp. Rostliny mívají štítky, kde si základ přečtete.

Také jsou kryté a nedostávají tolik vláhy jako květiny venku, všechno je potřeba zvážit. Zvolte současně i vhodné nádoby s odtokovými dírkami. Pokud jich nemáte dostatek, můžete si je také vyvrtat. Kořeny by neměly být v přílišné vlhkosti, pak hnijí, ale zároveň zase ne suché, což některé nádoby dělají. Třeba hliněné nebo z kokosového vlákna, rychle se z nich odpařuje voda. I z toho důvodu někdo raději volí plast nebo kov. Je to na vás.

Co pěstovat na balkóně?

Tradiční rostlinky nebo něco neotřelého? Podívejte se na ty naše a zvolte svým srdcem.

Netýkavka balzamína

Spíše, než v závěsných koších se jí líbí v květináčích. Kvete klidně až do prvních mrazíků. Ke správnému růstu a další péči potřebují částečný stín, rozhodně ne přímý letní žár.

Lobelka

Nízko rostoucí modrá, fialová nebo bílá lobelie vytvoří úžasný vzhled z kaskádovitě složených nádob a košů. Zvláštního efektu docílíte, když je do těchto nádob zasadíte s jinými vzpřímenějšími letničkami. Má ráda pouze ranní slunce, odpolední je pro ní příliš intenzivní.

Sladká bramborová réva

Skvěle se jí daří, když se může vinout po okrajích ozdobných hrnců, květináčů a závěsných košů. Její krásně tvarované listy přecházejí od jasně zelené a limetkové až po odstíny vínové a růžové. Rozhodně přitáhne pohledy všech. Miluje slunce.