Přijde vám, že si váš metabolismus asi vzal poslední dobou pořádnou dovolenou? Je tedy potřeba získat ho zpět, a to v dvojnásobné rychlosti. Víte, jak na to?

Způsobů, jak si zrychlit existuje několik a samozřejmě vám nebudeme radit, ať konzumujete různé výživové doplňky, které nejsou kolikrát ani vašemu zdraví prospěšné. Tyto způsoby můžete dělat každý den a výsledků si všimnete již brzo:

Záleží, co pijete

Pokud si chcete zrychlit metabolismus, pak je určitě na místě se zaměřit na to, co pijete. Vůbec nejlepší je sypaný zelený čaj nebo voda. Zelený čaj v sobě obsahuje katechiny, antioxidanty, které metabolismus zrychlí tak, že denně spálíte až o 80 kalorií více. Pokud mu ale příliš neholdujete, postačí obyčejná voda z kohoutku.

Jste ve stresu? Pak to chce klid

Stres vede k přejídání se a uždibování sladkosti a váš metabolismus akorát zpomaluje. Proto bychom vám doporučily se pořádně uklidnit a nestresovat se zbytečně. Vhodná volba, jak se zbavit stresu, je začít praktikovat například jódu nebo jiné relaxační cvičení.

Váš metabolismus je to, co jíte

On ani párek nevypadá zrovna hubeně, že? Metabolismus je ovlivněn značně tím, co jíte. Když ho chcete zrychlit, musíte začít jíst více ovoce a zeleniny, stejně jako více celozrnných výrobků, které jsou skvělé na trávení. Pokud zvýšíte denní příjem vlákniny, zvýšíte rychlost svého metabolismu až o 10 %. Naopak se vyhněte konzumaci potravin mastných a zpracovaných.

Pohyb, pohyb, pohyb

Ano možná to bude znít ohraně, ale opravdu, bez pohybu si metabolismus nezvýšíte tolik, jako s ním. Čím více se budete věnovat pohybové aktivitě, tím více pak budete spalovat za den při klasických činnostech, jako je například sledování televize. A to už za to stojí, nebo ne?