Přinášíme vám druhý díl článku, který se zaměřuje na to, jak si pojistit dlouhý a zdravý život – pozn. JEDNODUŠE!

Rada č. 5: Škatulata hýbejte se!

Ne nadarmo se toto říká. Cvičení vás udrží nejen v dobré kondici, ale zároveň vám dodá novou energii, vyplavují se při něm endorfiny – hormony štěstí a vy si tak pojistíte mnohem delší život. Plus, jedna studie zjistila, že lidé, kteří jsou aktivní, žijí až o 10 let více než ti, kteří jen sedí a nic nedělají.

Rada č. 6: Zahoďte cigaretu

Existuje opravdu milion, milion důvodů, proč je dobré přestat s kouřením. Kromě toho, že si dále nebudete kazit své zdraví, nebudete obtěžovat s cigaretovým kouřem ani své okolí, kterému dokonce škodí daleko více, než vám. Kouření má na vaše zdraví skutečně špatné účinky, a pokud přestanete před dosažením věku 40 let, budete žít daleko déle.

Rada č. 7: Přibalte si ořechy

Věděli jste, že lidé, kteří si rádi dopřejí ořechy, tak významně snižují riziko srdečních onemocnění, cukrovky, rakoviny, onemocnění plic a další strašlivé nemoci?  Ti, kteří si ořechy dopřávají častěji, žijí daleko déle a rizika těchto onemocnění snižují až o 20 %. Pokud vám samotné ořechy nechutnají, můžete si na internetu najít spoustu chutných receptů, jak je připravit.

Rada č. 8: Smějte se a buďte šťastní

Stres je vůbec jedním z největších toxinů, které existují, proto se vám nevyplatí stresovat se zbytečně. Lidé, kteří jsou šťastní a často se smějí, také žijí déle. Není to však jen o optimismu, ale takoví lidé mají i daleko nižší hladinu kortizolu a nižší krevní tlak – a ten zase snižuje hrozbu kardiovaskulárních problémů, onemocnění srdce a mozkové mrtvice.