8427cab33e6304f0bb074e70d0cebdf3On je úžasně pozorný, ale ten druhý je zase dobrý v posteli. Ocitáte se v zamilovaném trojúhelníku, ze kterého pravděpodobně není cesta zpět. Jak se rozhodnout?

Ale když to shrnete, nejste zase až tak zcela nešťastná, utrápená. Víte, že se o svého partnera můžete v některých věcech opřít, že pro vás znamená jistotu, domov, bezpečný přístav. Přesně pozná vaši náladu z práce už mezi dveřmi. Je báječný otec vašich dětí.

Už ho znáte, jen tak něčím vás nepřekvapí a jste vlastně na vaše soužití zvyklá. Někdy se ale přesto cítíte osamocená. Co vám vadí? Že už vás dávno přestal vnímat jako ženu? Že už vás bere tak běžně, že si ani nevšimne, když máte nový účes? Téměř vůbec vás už nehladí. Z lásky se staly jen povinnosti a vše se točí kolem toho, co a jak zařídit, koupit a zaplatit. I v intimním životě už to není zkrátka žádná vášeň. Jen občas uspokojení potřeb?

A pak se na scéně objevil on. Je milý, sympatický a velmi zábavný. Do této doby jste nad dvěma vztahy ani nepřemýšlela. Nikdy by vás nenapadlo, že byste měla milence a vlastně tak tedy byla něčí milenkou. Možná jste i takovéto vztahy odsuzovala nebo velkoryse přehlížela a teď jste to vy, kdo se dostal do citového zmatku a netuší, jak z něj ven. Při tom všechno začalo tak nevinně. Pár pohledů, úsměvů. Pak přesun k flirtování a k pozvání na kávu. Vyměňování sms, společné obědy nebo večeře. Vaše výmluvy, že musíte zůstávat déle v práci až po to, že na ten pracovní víkend musíte opravdu jet vy. Protože byste si přece nenechala ujít víkend s ním někde na chatičce nebo v hotelu.

A výčitky? Zprvu určitě, obrovské, pocit, že svého manžela ztratíte, že mu vlastně nechcete ublížit a že s tím nadobro přestanete. Jen ještě jednou. Vždyť jste se cítila tak žensky, sexy, o pár let mladší. Je to koktejl emocí, vášně a rozkoše a vy ho toužíte zažít alespoň ještě jednou. A tak dny běží, běží měsíce a u některých i roky.

Koho více milujete? Manžela nebo milence? Máte strach opustit manžela kvůli milenci, protože nevěříte v budoucnost vašeho vztahu. Nechcete rozbít rodinu, hlavně kvůli dětem pořád váháte. Ale ani nechcete měnit od základu váš život. Co když to bude za nějaký čas obdobné. Odejít od milence a zůstat jen s manželem? Ztratit někoho, kdo vás teď drží při životě, dává mu náboj a posiluje ve vás energii, ženskost. Máte přijít o to, co je jen a jen vaše?

Jak jste se rozhodla? Zatím to možná neřešíte, ale víte, že ta doba stejně jednou přijde. Snad je lepší se rozhodnout sama za sebe, než když to pak za vás rozhodnou druzí.