I v zimních měsících se pořádají významné události, jako jsou plesy, operní koncerty, různé kulturní akce, vyhlášení prestižních cen a podobně. Víte však, jak se třeba konkrétně na takový ples obléct? Zapomeňte na tradiční šaty, které nosíte do práce a obchodní schůzky, sáhněte po honosnějších modelech podtrhujících ženskou krásu. V následujících řádcích vám prozradíme, co říká etiketa a v jakých šatech tuto sezónu rozhodně zazáříte.

Slaďte se se svým partnerem

Přímo na pozvánkách na společenské události bývá zpravidla uvedeno, v jakém oděvu by měl přijít hlavně muž. Vaším úkolem pak je dokonale se s ním sladit. Pokud je na pozvánce napsáno black tie, potom se jedná o smoking s motýlkem. Vy si nemusíte dávat dlouhé šaty po zem, není-li to přímo vyžadováno, klidně si oblečte i večerní šaty s délkou pod kolena.

Chystáte se na ples, na němž je však předepsán pro muže smoking a pro ženu velká večerní? V takovém případě byste měla sáhnout po dlouhé róbě. Co se týče plesů běžně pořádaných v různých obcích, maturitních plesů a dalších společenských akcí, u nichž často není dress code definován, tak pánové se oblékají do tmavého večerního obleku, ženy zase do dlouhých, nebo koktejlových šatů.

Kde koupit společenské šaty?

Jestliže hledáte internetový obchod, který nabízí dámské šaty, a to jak na plesy, tak i třeba svatbu, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Creativestyle.cz. Veškeré zboží je navrhováno i šito v Evropě, takže se nemusíte obávat laciných kousků z východu. Zboží je originální a nenajdete ho v žádném jiném obchodě či e-shopu v našich končinách. Opravdu chcete vynikat mezi ostatními ženami? Objednejte si půvabné šaty, v nichž budete vypadat vskutku skvostně. Z uvedeného obchodu, který má i kamennou pobočku v Hradci Králové, si můžete koupit nejen šaty, ale také třeba stylové kostýmky.