Léto definitivně skončilo a blížící se podzim a zima jsou nejen ve znamení měnícího se počasí, ale také typického nachlazení, rýmy, chřipky a dalších a dalších věcí. Proti nachlazení můžete bojovat klidně i několikrát za tato roční období. Proč? Asi bude chyba v imunitním systému a v tom, že je příliš slabý nebo oslabený. Navíc všudypřítomné viry a bakterie mu také příliš nesvědčí.

Posílení imunitního systému

Nezbývá nic jiného, než začít posilovat imunitní systém, díky čemuž bude silnější a tudíž lépe odolá různým nachlazením a chřipkám. Můžete konzumovat různé vitamínové doplňky, které jsou neustále v reklamách, ale můžete si pomoci i jinak. Ne cpát do sebe chemii a různé další přípravky. Vsaďte raději na přírodu a babské rady.

Vitamíny v ovoci a zelenině

Základem správné imunity jsou dobře fungující střeva. Proto je nutno dávat pozor na trávení a na střeva. Vašemu tělu a střevu především nesvědčí přejídání, jídlo ve spěchu, špatný jídelníček a podobně. Pro správnou imunitu je nutno myslet na vitamíny, vlákninu, antioxidanty a podobně. Jedině tak svou imunitu posílíte.

Nevyhýbejte se sportu

Podobně jako vitamíny v těle je nutný také pravidelný pohyb a sport. Právě ten napomáhá odbourávat duševní napětí, stres, posiluje srdce, zvyšuje odolnost proti mnoha nemocem. Můžete jít na procházku, chodit cvičit a podobně.

Duševní pohoda je klíčem

Kromě stravy a pravidelného pohybu je to také duševní zdraví, na které je nutno také myslet. Imunitní systém může ovlivňovat například také stav psychiky. Dlouhodobý stres, úzkost nebo nějaké negativní emoce se mohou podepsat právě na vaší imunitě. Obrňte se proti stresu, myslete také na své psychické zdraví. Odpočívejte, meditujte, dělejte to, co vás baví.