Můj šéf se vždy zvláštně potutelně usmíval, když komentoval, že si zašel na thajskou masáž. Kde skončil, nevím, ale thajské masáže rozhodně nejsou žádným synonymem pro pánské služby. Pokud máte ráda masáž, která je skutečně uvolňující a po které se vám skutečně odblokují různé nepříjemně zatuhlé části těla, najděte si svoji „Thajku“ – nebo přesněji kvalitní salon s thajskými masážemi.

Thajská masáž kombinuje prvky akupresury a jógy. I proto se v mnoha odborných publikacích či článcích dočtete, že jde vlastně o aplikovanou hatha jógu. Pokud vám to nic neříká, vysvětlit se to dá i jednodušeji. Prostě u thajské masáže bude masérka pracovat s celým vaším tělem. Vaše tělo si vlastně pořádně zacvičí, přestože vy se zúčastníte pouze pasivně. Je to takové líná jóga. Která však může i bolet – i když spíše příjemně. Většinou bolestivý pocit při opakování masáží pomine.

Masáž, na kterou si udělejte dost času

Když čtete nabídky masážních salonů na různé typy masáží, pohybují se od 15 minut do maximálně jedné hodiny. Na kvalitní thajskou masáž si vyčleňte minimálně hodinu, optimálně rovnou dvě. Je to skutečně jako cvičení. Některé úkony je vhodné vícekrát opakovat a kvalitní výsledek masáže nelze docílit zrychlením tohoto procesu. Masáž je vhodné opakovat při potížích jednou za čtrnáct dnů, jinak jednou měsíčně. Pokud však bojujete s problémy pohybového aparátu, trápí vás migrény nebo bolesti krční páteře, je vhodné ji absolvovat častěji. Stejně tak při nespavosti, a pokud jste v akutním stresu.

Na co vše se tedy thajská masáž hodí?

Částečně jsme to již nakousli, ale rozhodně neuškodí si všechny neduhy, při kterých nám umí thajská masáž pomoci, ještě jednou sesumírovat. Předně nám pomůže při bolesti zad a zádového svalstva. Výborně a bezpečně umí uvolnit blokády krční i bederní páteře. Skvěle pomáhá proti bolesti hlavy i migrénám. Zejména bolesti hlavy od krční páteře někdy bývají velice nepříjemné a často máme problém identifikovat, co je příčinou těchto bolestí. Tady je tradiční thajská masáž skvělým pomocníkem.

Umí rovněž uvolnit svaly. Proto se hodí pro každého po větší fyzické zátěži i pro lidi věnující se profesionálně sportu a tanci. Jestliže vaše tělo potřebuje rehabilitovat a regenerovat, je masáž rovněž skvělým pomocníkem. Pokud kvalitní thajské masáže absolvujete pravidelně, umí napomoci i ke zlepšení pohyblivosti kloubů.

Masáže jsou vhodné rovněž při psychosomatických potížích a stresu. Umí pomoci v případě, že trpíte únavovým syndromem nebo panickými ataky. Současně posilují celkový nervový systém a zlepšují krevní oběh.

Po úrazech thajskou masáž raději vynechte

Blahodární účinky thajských masáží pocítíte okamžitě. Ale ne v každém zdravotním stavu jsou vhodné. Rozhodně se nedoporučují po úrazech. Nejsou vhodné ani pokud trpíte osteoporózou nebo vás trápí křečové žíly. Pokud vás zrovna postihla nevolnost, nachlazení či chřipka, termín masáže je rovněž dobré odložit.

Velice často se klienti ptají, jestli je thajská masáž vhodná v každém věku. Určitě ano, i když v pokročilejším seniorském věku jsou vhodnější třeba jiné typy relaxačních masáží. O něco lepší než klasická thajská masáž je thajská olejová masáž. Tu ocení i každý, kdo preferuje menší tlak na akupresurní body. Tento typ masáže k prvkům thajské masáže přimíchává prvky indické ajurvédy, nejstaršího léčebního systému světa. Délka masáže je stejná, jedna až dvě hodiny. Uleví se vám od bolesti zad, svalů i hlavy. Rozproudí se vám jak krevní, tak lymfatický systém. Je rovněž prověřenou prevencí před nemocemi, protože má schopnost posilovat imunitu. Stejně tak jako odbourávat stres a navozovat pocit relaxace.

Thajské masáže se nemusíte bát ani v těhotenství

V těhotenství máte občas pocit, že ani nežijete. Zakazuje se vám úplně všechno. Nikdo nemyslí na to, že migrény prostě s otěhotněním nepoleví, že se objevují mnohé další bolestivé problémy a stavy. Takže obvykle trpíme, mnohdy zbytečně. Thajská masáž je možná i v těhotenství, a dokonce je velice vhodnou. Masérka samozřejmě masáž přizpůsobí bezpečně vašemu stavu, ale o nic vás určitě neochudí. Zejména v prvním trimestru, kdy si naše tělo zvyká na těhotenství, je thajská masáž zcela blahodárná. Dokáže nás vrátit do stavu, ve kterém budeme naprosto normálně fungovat. Při masáži nehrozí žádné nebezpečí nám ani plodu. Ale například profesionální thajský masážní salon Lanna K, který má pobočky na pražských Vinohradech a na Palmovce, nabízí i speciální masáže pro těhotné. Nechte si poradit a třeba si i vyzkoušejte, která vám bude vyhovovat více.

Jak se na thajskou masáž obléct, abyste se cítily dobře?

Nejlépe je přinést si sebou jednoduché volné oblečení. Třeba klasické bavlněné tričko a tenké volnější tepláky. Pokud se ale na masáž rozhodnete jít na poslední chvíli, není problém ji absolvovat ve spodním prádle.

Thajské masáže Praha – to je Lanna K.

Taky vás touhou po dobré masáži rozbolela záda? Objednejte se na thajské masáže od rodilých thajských masérek.

Salon Lanna K. nabízí tradiční thajskou masáž, thajskou olejovou masáž, relaxační aroma olejovou masáž, masáž horkým olejem, bylinnou masáž, královskou relaxační masáž, masáž jednotlivých partií těla – zad, hlavy, krku, ramen, masáž nohou i již zmiňovanou masáž pro těhotné. Veškeré informace, i stránku s rezervací dne a času pro masáž, najdete na webu salonu https://www.lannak.cz.