Pravidelné cvičení má vliv na mnoho faktorů ve vašem životě. Asi ten největší je pro mnoho jedinců hubnutí, protože díky pravidelnému cvičení a správnému jídelníčku se hubne a také se celkově formuje postava. Během cvičení se uvolňují endorfiny, které ovlivňují lidskou psychiku. Při pravidelném cvičení budete odolnější vůči stresu a depresím.

 

Co je to endorfin?

Endorfiny jsou malé molekuly, které lidský mozek vylučuje. Mají podobnost s opiem a jeho deriváty, tedy například s morfinem a heroinem. Ne, nelekejte se, není to nic nebezpečného pro vaše tělo. Umí poskytnout okamžitý pocit blaha a spokojenosti. Právě sport pomáhá vylučovat endorfiny do vašeho těla a díky tomu se budete cítit mnohem lépe.

Odolnost vůči stresu a depresi

Pravidelné sportování vám kromě formování postavy přinese také odolnost vůči stresu a depresi. Endorfiny budou do mozku vysílat hormony štěstí, budete se cítit dobře, spokojeně a tím pádem nebudete v takovém stresu a nepohodě. Deprese a stres se vám vyhnou velkým obloukem.

Posiluje se imunitní systém

Pravidelný sport posiluje vaše zdraví. Začne se pravidelně posilovat imunitní systém, tělo bude odolnější proti různým toxinům, škodlivým látkám a bakteriím. Budete odolnější proti různým nachlazením a nemocem, neskolí vás nějaká chřipka a podobně.

Potlačení úzkostí a depresí

Psychologové a psychiatři se shodují, že mírným a středním depresím může pomoci fyzická aktivita. Pohyb působí blahodárně a léčivě, lidé si během něj mohou srovnat myšlenky, ujasnit si, co potřebují a podobně. Ovšem pozor, fyzickou aktivitou myslíme jakékoliv cvičení nebo sport, ne práci třeba na zahradě nebo kdekoliv jinde. To na deprese a úzkosti vliv nemá.