Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Řada lidí by s tímto tvrzením asi nesouhlasila, protože přijít o všechno je velice náročné. Zejména pokud se jedná o rodinné fotky a vzpomínkové věci. Některé věci ale nahraditelné jsou – a celou spoustu neužitečných věcí máme již doma. V první řadě je tedy nejlepší zbavit se všeho, co nebudete potřebovat. Otázku, zda věc vyhodit nebo ne, můžete zodpovědět například tak, že si řeknete: kdy naposledy jsem tuto věc používal?

Zabalte si co nejvíce věcí dopředu

To, že se budete stěhovat, víte v předstihu. Stěhovací firma pomáhající při stěhování v Praze je objednaná na určitý den, takže víte, kdy nastane den D. A proto vám nic nebrání v tom, začít balit první věci klidně s týdenním předstihem. Doporučuje se zabalit si vše, co nebudete potřebovat ihned v novém domově jako první. A s tím můžete začít velice brzy. Tak například knihy z knihovny (na ty můžete použít jen provázek, abyste ušetřili krabice).

Vše si pečlivě naplánujte

Důležité je, aby v okamžiku, kdy dorazí například úklidová nebo stěhovací služba už bylo vše připraveno. Protože pokud tyto specializované společnosti čekají, vy platíte. Chcete-li tedy ušetřit při stěhování, nenechte je čekat. Vše si naplánujte a připravte tak, aby stěhovací firma po příjezdu už mohla začít pracovat.

To nejnutnější si nechte u sebe

Pokud máte vlastní vůz, můžete si část věcí samozřejmě přepravit i v něm. Vyplatí se mít u sebe věci, které budete po přestěhování potřebovat nejdříve: převlečení, kartáček na zuby, plyšáky nebo hračky pro děti, které musíte mít, léky, papírování atd.

Nárok na neplacenou dovolenou

Stěhování můžete nechat na víkend, v takovém případě ale mohou stěhovací společnosti žádat příplatek. Abyste ušetřili, bude pro vás vhodnější využít nárok na neplacenou dovolenou. Ta vyplývá každému ze zákona v délce až dvou dnů v případě stěhování. Málo lidí o ní ví, přitom se tento tip může velice hodit.