Pravděpodobně vás nepřekvapí, že hokej patří v České republice k nejpopulárnějším zimním sportům vůbec. Pokud se podíváme na úspěchy české hokejové reprezentace (respektive československé), tak třeba na mistrovství světa v ledním hokeji získala celkem 12 zlatých, 13 stříbrných a 21 bronzových medailí.

Jestliže hraje váš partner hokej, ať už jako profesionál, nebo amatér, neobejde se bez kvalitní hokejové výstroje. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno k hraní potřebuje.

Jaká je základní hokejová výstroj?

V první řadě by si měl koupit hokejové brusle, ovšem dbejte na to, aby mu perfektně padly, a to zejména v oblasti kotníků a paty. Vyhne se tak puchýřům a nebude si vám stěžovat, že ho bolí nohy. Hokejové brusle by neměly být volné, protože by se tím nohy na ledě mnohem více namáhaly. Také by váš partner špatně udržel rovnováhu.

Dalším nenahraditelným prvkem v hokejové výbavě je hokejka, respektive hokejová hůl. Skládá se ze dvou částí – čepele a násady. Čepel se vyrábí z vysoce odolného a pevného materiálu, aby mohl hokejista přesně a perfektně odpálit puk. Zatímco násada je zase pružná pro lepší ovladatelnost. Hokejka by měla mít optimální velikost. Pokud je násada příliš dlouhá, je nezbytné ji zkrátit, aby se s ní lépe manévrovalo.

Ochrannou funkci má hokejová helma, jež chrání hlavu před zásahem pukem. Helma disponuje vnitřní výstelkou, jejímž úkolem je zmírnit nárazy. Dále se vaše drahá polovička neobejde bez kalhot na hokej, hokejových rukavic a hokejových chráničů.

Kde hokejovou výstroj koupit?

Hokejovou výstroj se vším všudy můžete svému partnerovi koupit na internetu. Kompletní vybavení nabízí internetový obchod bauerhockey.cz, kde najdete všechno od značky Bauer. Společnost má také jedenáct kamenných poboček, přičemž některé z nich jsou přímo značkovými prodejnami Bauer Hockey Shops. Udělejte si tedy s manželem výlet do jedné z nich. Bude nadšený.