Nejen hospodyňky a starostliví rodiče často tápou, jaké matrace 140×200 centimetrů pořídit do domácnosti, malým dětem i dospívající mládeži, aby byly podpořeny jejich zdravý růst a pohodový spánek. Velký výběr nejprodávanějších matrací, které nyní seženete až s padesátiprocentní slevou, dává netušené možnosti nákupu kvalitních podložek do postelí, jež snesou i těžší váhy nebo dovádění neposedných dětí. Matrace se prodávají v mnoha typologiích – například oboustranné sendvičové, tvrdší sendvičové bez zónování, anebo s paměťovou pěnou. Hodí se jak do běžných postelí, do dětských lůžek, případně pro ubytovací zařízení, kde se počítá s častou fluktuací návštěvníků.

Dvoulůžkové matrace 160x200cm snesou i neposedné dovádění a větší zátěž

Mezi oblíbené produkty z řad podložek do lůžek jednoznačně patří dvoulůžkové matrace 160×200 centimetrů. Díky speciálnímu prořezu matrace zajišťují vzdušnost a optimální rozložení váhy i na větší ploše. Jiné sendvičové matrace jsou středně tvrdého charakteru, jsou zhotoveny ze speciálních polyuretanových, tepelně modifikovaných pěn o různé tuhosti, což dovoluje použití lůžkoviny z jedné – měkčí, či druhé – tvrdší – strany. Některé matrace bez zónování se doporučují právě pro dětské postele.

Populární matrace 180×200 cm si nacházejí čestné místo v mnoha manželských postelích

Ačkoliv by se mohlo zdát, že matrace 180×200 cm jsou nadstandardním rozměrem, opak je pravdou. Tak jako nám dospívající populace roste více do výšky, i dospělé osoby si přejí v manželských postelích dostatek komfortu. Vysoká nosnost, možnost výběru bez zónování pro děti, ale i speciální prořez v ložné ploše umožňující dostatečnou vzdušnost a ideální rozložení váhy – jsou pozitiva, díky nimž jsou i dvoulůžkové matrace žádaným artiklem.