Romantické filmy jsou od toho, aby vám ukázaly, jak to funguje v perfektním světě. Jsou balzámem na duši, podobně jako romantické knihy. Díky nim si krásně odpočinete, trochu si zasníte, jak by to bylo krásné, kdyby vás potkala taková láska, jako právě v tom filmu. Když o filmu chvíli sníte, ale pak se vrátíte spokojeně do své reality, není to nic proti ničemu. Když je sledování filmů časté?

Někdy to může být na škodu

Psychologové se shodují na tom, že pokud se začnete na milostné a romantické filmy dívat často mohou vám zničit reální vnímání vlastního milostného života a vztahů. Chcete logicky to, co vidíte ve filmech. Přece nemůžete být o nic horší než hlavní hrdinka romantického filmu. Chcete také romantickou lásku jako z filmu. Jenže ne všechno v životě funguje tak, jako ve filmech. Jaké největší mýty a omyly o lásce znáte z filmů?

To je ON

Poznáte to, bezpečně, ihned, jakmile ho vidíte. Víte, že je to muž vašeho života, pan Božský, ten Pravý a kdoví kdo ještě. Nemusí na vás ani promluvit, nemusí si vás ani všimnout, ale vy už máte jasno. Zestárnete spolu, splynete duší a je jedno, co všechno musíte překonat k tomu, abyste byli spolu.

Na začátku nepřátelé

Máte ve svém okolí muže, kterého nemáte rádi, se kterým se popichujete a špičkujete? Je to ten nejprotivnější a nejnesympatičtější člověk na světě. Můžete být rivalové, soutěžit o jednu věc, pozici, snažit se druhého vyštvat odněkud. No a pak stačí chvilička, přeskočí jiskra a vy spolu náhle můžete koexistovat a co víc, zamilujete se, vezmete se a to, jak jste se na začátku nemohli vystát, budete vyprávět dětem a vnoučatům.

Peníze nehrají roli

Situací, kdy se movitý muž zamiluje do chudé a prosté ženy, to je přece filmová klasika. A co, že jsou všichni okolo proti tomu svazku? Láska je přece mnohem silnější a chudá žena si jej nebere kvůli tomu, že má peníze, ale je to čistá láska a esence zamilovanosti.