Radost z koupi nového bytu mohou zkazit komplikace, které se v průběhu nákupu či po něm objeví. A že jich může být. Která z nás má již kupování bytu za sebou, může o tom obvykle napsat knihu. Dobrá rada zní: Nechoďte do toho samy. Zkuste novinku – pomocníka, kterým je realitní portál CinCink.

CinCink umí při nákupu bytu podat pomocnou ruku

V Komerční bance, která za portálem CinCink.cz stojí, se s problémy kupujících setkávají velice často. Mnohdy znemožní získání hypotéky na nákup nemovitosti, nebo natáhnou proces jejího vyřízení. Často kvůli zdlouhavému procesu domlouvání financování o vysněnou nabídku bytu i přijdeme. Proto je dobré nejít do nákupu tzv. po hlavě. To, co se může zdát být snadné, se nakonec ukáže pro laika být neřešitelnou záležitostí.

Pokud ke svému mnohdy „životnímu obchodu“ přizvete portál CinCink, problémům se dokážete zcela vyhnout. Přitom nejde o žádnou realitní kancelář, která si vezme další tučnou provizi. CinCink doporučí nejen vhodné byty k nákupu, ale i zdarma nabídne užiteční rady a seznámí vás s profesionály, jako jsou právníci, daňoví poradci či inspektoři nemovitostí. S jejich pomocí pak procesem koupě bytu dokážete projít bez fatálních přešlapů.

S jakými nejčastějšími problémy se setkáte při nákupu nemovitostí?

Když byt není takovým, jakým se zdál

Starší, rekonstruovaný, ale i zcela nový byt, si vždy nechte prověřit odborníkem. Technická inspekce dokáže odhalit skryté vady, které mohou výrazně snižovat hodnotu nemovitosti. Mnohdy nás stojí mnoho financí navíc, když je musíme opravit. Jsou známé i případy, kdy skryté vady nemovitosti zcela znemožňovaly její užívání.

Nezapomeňte na daň z koupě nemovitosti

Již od roku 2016 je daň z koupě nemovitosti povinen zaplatit kupující. Jedná se o 4 % z ceny nemovitosti. Díky daňovému poradci dokážete ušetřit, protože poradí, jak nemuset pro podání přiznání dělat speciální znalecký posudek. Současně nezmeškáte zákonný termín pro podání přiznání, čímž se vyhnete případné pokutě.

Bankovní úschova ochrání vaši investici

Není vhodné prodávajícímu platit za nemovitost dříve, než dojde k jejímu zákonnému přepisu na vás jako nového majitele v katastru nemovitostí. Pro tento účel se využívá bankovní úschova. I s ní realitní portál CinCink pomůže.

Hypotéka jako po másle

Díky službám CinCink.cz projdete snadněji a rychleji i schvalovacím procesem hypotéky. Navíc vám hypoteční kalkulačka pomůže kdykoliv rychle spočítat výšku splátek u nemovitosti, již jste právě nalezly.

Když si nepohlídáme smlouvu

Zákon nás sice jako kupujícího chrání, přesto je znění kupní smlouvy na nemovitost velice důležité. Vždy by ji měl zkontrolovat právník. Ten dokáže vykličkovat z různých problémů, které se v procesu koupě objeví, nebo vám umí pomoci posléze, když se třeba následně, po odkoupení bytu, objeví skryté vady na nemovitosti, a vy budete vyžadovat dodatečné snížení ceny.