Home insurance concept.

Prodej nemovitosti právem platí mezi poměrně složité operace. Je potřeba připravit lákavý inzerát a najít kupce. Tím ale starosti ani zdaleka nekončí, protože na vás čeká celá řada administrativních úkonů a věcí, na které nesmíte zapomenout. Pomocnou rukou při prodeji nemovitosti se může stát nový férový realitní portál CINCINK.

V čem je realitní portál CINCINK jiný?

Účelem vzniku bylo vytvořit férový realitní portál, který bude sloužit hlavně lidem. Pomůže s nabídkou i koupí nemovitostí. Tradičně jde o inzertní server, ale bonusem jsou doplňkové funkce, s jejichž pomocí je prodej i koupě bytu či domu jednodušší. Na jednom místě totiž objednáte služby profesionálů například pro kontrolu technického stavu nemovitosti, odhad ceny, přípravu lákavého inzerátu se vším všudy a podobně. Portál CINCINK má za sebou navíc partnera v podobě Komerční banky, což kupujícím přináší výhodu v podobě pohodlného a rychlého sjednání hypotečního úvěru.

Připravte si lákavý inzerát

Základním prvkem každého prodeje nemovitosti je inzerát. Ať už jde o prodej bytu nebo celého velkého domu, snažte se připravit co možná nejlepší prezentaci. Udělejte hezké fotky, napište výstižný popis všech vlastností nemovitosti. Pomoci může také virtuální vizualizace nebo vytvoření 3D plánku nemovitosti pro lepší představu o vnitřním uspořádání.

Publikujte svou nabídku zdarma na portálu

Jakmile máte takto krásně připravenou nabídku, stačí jí nahrát na internet, kde se k ní dostanou případní zájemci. Na férový realitní portál CINCINK vložíte inzerát zdarma bez poplatků, takže nemáte další výdaje.

Smlouvu o prodeji nemovitosti je potřeba vyřešit co nejlépe

Protože je prodej nemovitosti citlivou záležitostí, měl by být správně každý detail. Stěžejní část představuje dobře sepsaná smlouva. Pokud nemáte zkušenosti s prodejem realit, obraťte se na zkušeného právníka, který vám smlouvu zkontroluje, nebo rovnou celou připraví se vším všudy.

Pro jistotu využijte právní služby

Když využijete právní služby, které je navíc možné také objednat přímo na portálu, máte jistotu, že je všechno správně. V situaci, kdy jde při prodeji bytu či domu o miliónové částky se faktická správnost velmi hodí a může vás uchránit před nečekanými problémy.

Nezapomeňte zdanit svůj příjem z prodeje nemovitosti

Když máte prodej nemovitosti za sebou, je skoro vyhráno. Zbývá si jen zjistit zbývající zákonné povinnosti týkající se daní. Pokud jste na pochybách, raději se obraťte na daňového poradce, ať se vyhnete případné pokutě.

Zjistěte si, co všechno je potřeba udělat a jaké máte povinnosti

Podívejte se na přehledný článek, jak vyřešit daň z prodeje nemovitosti a dopředu si zjistěte všechny náležitosti, které je třeba vykonat. Napište si seznam, ať na nic nezapomenete a všechno máte v pořádku vyřešené. Pomůže vám přehledný rádce na portálu CINCINK, kde najdete ověřené informace.