V řadě profesí je nutnost nosit ochranné pracovní pomůcky, oblečení nebo obuv. Netýká se to jen dělnických zaměstnání. Ochranné pomůcky nosí i vědci v laboratořích, pokud pracují s nebezpečnými látkami. Tyto pomůcky mají za úkol ochránit lidské zdraví před poškozením.

Co říká o pracovních pomůckách zákon?

Pracovní pomůcky nejsou jen výmysl zaměstnavatelů, ale jejich nošení přímo nařizuje zákon. Konkrétně se jedná o zákoník práce. Z něho plynou pro zaměstnavatele určité povinnosti, které musí dodržet. Ovšem zákoník práce myslí i na zaměstnance a jeho právo a povinnosti.

Ochranné pracovní pomůcky, pracovní obuv, pracovní oděvy a vše, co souvisí s mycími, čistícími a dezinfekčními prostředky upravuje paragraf 104 Zákona č. 262/2006 Sb. Z něho například vyplývá, že zaměstnavatel je povinný pracovní pomůcky poskytnout zdarma a zároveň musí kontrolovat, že jeho zaměstnanci tyto pomůcky nosí.

Jaká je nabídka pracovních pomůcek

O sortimentu pracovních pomůcek lze říct, že je vskutku bohatý. Co se týká oblečení, tak na výběr jsou vkusné oděvy v moderním a praktickém designu. Navíc řada výrobců pracovních oděvů nabízí možnost vyšít na oblečení firemní logo, čímž je možné danou firmu tímto způsobem reprezentovat. Kromě oblečení jsou k dispozici pracovní pomůcky pro nejrůznější profese, kdy je třeba chránit před poškozením zrak či dýchací cesty. Mezi pomůckami pro práci najdete pracovní nářadí různého zaměření, tašky, kufry, svítilny i čelovky.

Nakupte pracovní pomůcky na internetu

Výhodou současného nakupování je možnost objednání pracovních pomůcek prostřednictvím internetu. Na e-shopu Safework.cz najdete bohatou nabídku tohoto zboží. Společnost poskytuje až 30 dní na výměnu zakoupeného zboží, nabízí potisk textilu firemním logem a množstevní slevy pro firmy a obchodní partnery. Pokud si zájemce nedokáže sám vybrat, může si nechat poradit od odborníků.

Zdroj obrázku: Gorloff-KV / Shutterstock.com