Na prsní implantáty nahlíží řada žen jako na spasení. Někdy nám prsa nedopřeje příroda, jindy o své vnady přijdeme nadměrným hubnutím. Mnoho žen není se svými vnadami spokojena po těhotenství a po kojení. Řešením jsou prsní implantáty. Od těch nás však až doposud odrazovaly známé komplikace a též poměrně velká jizva. Implantáty Motiva tyto nedostatky zcela zásadně eliminovaly a jsou doslova revolucí, pokud jde o plastiku prsou.

Jizva, kterou už téměř nejde vidět

S běžnými prsními implantáty byla vždy spojena jizva. Poměrně velký implantát se musel dostat na místo určení a k tomu byl zapotřebí řez o délce zhruba sedm centimetrů. I když se dělal v ne příliš viditelném místě, jizva byla vždy obávanou zejména u žen, které implantáty chtěly, ale nebyly ochotny příliš ukazovat, že si ke kráse pomohly plastickou operací. S Motiva implantáty bude jizva mnohem menší. Pouhé tři až čtyři centimetry. Takže i nenápadnější než u těch klasických. Nijak to přitom neomezuje velikost implantátu, a to ani když chcete zvětšit prsa zásadněji.

Zvětšení prsou implantáty je teď bezpečnější

Nejčastějšími komplikacemi po zavedení prsních implantátů jsou ruptury implantátů a též kapsulární kontrakturaOba problémy se u Motiva implantátů téměř nevyskytují. Čím to je?

Silikonové implantáty Motiva mají až sedm vrstev. Silikon nepropouští a jsou rovněž odolné proti prasknutí. Kontrolován je též celý výrobní proces, aby implantáty nepřišly do styku třeba se solemi, které by je mohly poškozovat. Prsní implantáty jsou navíc přesně identifikovatelné podle obsaženého čipu, takže jakákoliv vadná série by byla okamžitě dohledatelná.

Další fenomenální změnou je inovativní povrch, který prsní implantáty Motiva mají. Mikrotexturovaný Silk povrch implantát dokonale fixuje v prsní tkání. Díky tomu se neposune a neotočí, nepraskne a rovněž nevznikne kapsulární kontraktura nebo serom, které jsou vážnými pooperačními komplikacemi a vedou k vyjmutí implantátu. Přitom problémy s kapsulární kontrakturou se u běžných implantátů objevují až u 5 % pacientek. Kvůli posouvání implantátu se vytvoří kolem implantátu vazivové pouzdro. Pacientka trpí bolestí, prso může být opticky větší, deformuje se, až dojde k úplnému zatvrdnutí. Stav mívá i trvalé následky v podobě zjizvení prsu. Kapsulární kontraktura se nejčastěji objevuje pouze na jednom z prsů. U zvětšení prsou implanáty Motiva však k tomuto negativnímu jevu téměř nedochází.

Důkazem o vysoké kvalitě implantátů Motiva je i to, že záruka trvá po celou dobu životnosti implantátu.
Přesto však odborníci doporučují výměnu implantátů zhruba po 10 letech.

Prsa skutečně na míru

Rozhodujete se pro Motiva implantáty? Rozhodně nečekejte nabídku třech tvarů a čtyřech velikostí! Katalog s Motiva implantáty obsahuje až 500 modelů implantátů. S jejich výběrem vám nejlépe poradí lékař, který bude prsní implantáty následně zavádět.

Máme se bát operace prsou?

Augmentace, tedy plastika prsou se zavedením implantátů, je operací pod plnou narkózou. Obvykle jde však o zákrok bez jakýchkoliv komplikací. Před zákrokem si v rámci konzultací se svým plastickým chirurgem zvolíte typ implantátu, jeho tvar a velikost. Následně budete muset absolvovat standardní předoperační vyšetření, ale rovněž vás lékař pošle na mamografické vyšetření. Operace v celkové narkóze pak trvá jednu až dvě hodiny. V nemocniční péči se zůstává jeden až dva dny po operaci. Klidový režim je nutný jeden až dva týdny.

Důležitým předpokladem úspěchu operace je nošení speciálního pooperačního prádla. Pooperační podprsenku je nezbytné nosit čtyři až osm týdnů po operaci.