Rádi byste ze svého potomka vypěstovali profesionálního hokejistu, který poté, co vyroste, navýší váš rodinný rozpočet? Nebo vám jde spíše o odolnost a fyzickou kondici, již si sportem vypěstuje? V každém případě mu pořiďte kvalitní a odolné vybavení, které jej dobře ochrání. Před nárazy i prochladnutím.

Každý sport je svým způsobem rizikový. Nadměrnou fyzickou zátěží netrpí jen páteř, klouby a šlachy. Jako Damoklův meč nad sportovci visí rizika celé škály úrazů. Je to ale důvod sportu se nevěnovat a raději celé dny trávit na gauči? Nikoliv!

Žijeme ve století sezení. Sportovat zkrátka musíme!

Sport je totiž i prospěšný. V jedenadvacátém století, které si vysloužilo přezdívku století sezení, dokonce nezbytný. Odolnějším činí tělo i ducha. O rugby a hokeji se například třeba říká, že z kluka udělají skutečného chlapa. Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu i svalstvo, kondice je prospěšná pro srdce a cévy. Takže sportovat v každém případě ano, ale s maximální možnou ochranou. Ta je konkrétně u hokeje, kde jedna rána pukem do hlavy můžete být fatální, přímo klíčová.

Investici do vybavení nepodceňujte

Pokud jste se tedy jednou rozhodli, že svého synka dáte na hokej, rovnou do svého rodinného rozpočtu zařaďte i investici do kvalitního vybavení. Na něm v žádném případě nešetřete. Hráče ochrání před prochladnutím i nárazy. Seznam veškerých nezbytností není zrovna krátký, ale hokejista se bez nich zkrátka neobejde.

Vybíráme brusle

Ve vybavení hráče by neměly chybět kvalitní rukavice, chrániče loktů, holení, kolen, kalhoty, helmy, nákrčníky a další. Základem jsou samozřejmě kvalitní hokejové brusle. Ty hráči musí dobře padnout, nesmí být ani velké ani malé. Vybírejte je však i podle věku, zátěže malého sportovce a pozornost zaměřte i na materiál, v němž by noha hráče měla dobře dýchat. Nože by měly být z nerezové oceli odolné proti korozi a s možností opakovaného nabroušení.

Vybíráme helmu

Další nedílnou součástí výbavy každého hokejisty jsou ochranné prostředky před nárazy, tedy chrániče a helmy. Ty při ochraně v podstatě hrají hlavní roli. Kvalitní helma zmírní následky pádu, srážky i nárazy pukem do hlavy. Z toho důvodu je na místě doplnit helmu i o ochranu obličeje. Helmu vybírejte podle věku a velikosti hráče.

Vybíráme hokejový dres

Na ledu je samozřejmě na místě i adekvátní ochrana před prochladnutím. Hokejové dresy by měly být odolné, prodyšné, rozměrově i barevně stálé a nenáročné na údržbu. Investovat však neváhejte i do kvalitních rukavic, kalhot, chráničů loktů, holení, ramen a nákrčníků. A pokud si nejste s výběrem hokejového vybavení jisti, neváhejte se obrátit na trenéra klubu či přímo na specializovaný obchod, například na www.bauerhockey.cz.

Bez kvalitního vybavení se hokej dát nedá

Nechceme psát černé scénáře, ale nekvalitním vybavením doslova a do písmene dáváte v sázku život svého potomka. Pokud si jej nemůžete dovolit, raději sen o profesionálním hokejistovi zapuďte či svého potomka přihlaste na jiný sport. Bez kvalitního vybavení se hokej zkrátka hrát opravdu nedá.